На відновлення Афганістану — $35 млрд.
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20011122/4214-3-5.jpg)
Могутній вибух ракети, котрий зруйнував учора пост охорони президентського палацу в Кабулі, став наслідком нещасного випадку. Загиблих немає, постраждали двоє дітей. Рейтерс повідомив, що два хлопчики, які збирали неподалік дрова, можливо, спровокували вибух ракети, що не розірвалася. Президентський палац зараз займають сили опозиційного до талібів Північного альянсу відтоді, як вони увійшли до афганської столиці 13 листопада.
Тим часом голова Центрального командування збройних сил США генерал Томмі Френкст заявив, що основною метою США залишається розгром терористичної мережі організації «Аль-Каїди». За словами генерала, «Аль-Каїда» має свої філіали у 50 — 60 країнах. Генерал не виключив, що США перенесуть військові дії в інші країни, переслідуючи терористів та їх покровителів.
Американський президент Джордж Буш вважає, що успіхи військової кампанії в Афганістані ще не принесли остаточної перемоги у боротьбі з екстремізмом, і війна з виявами терору тільки вступає у нову фазу, котра обіцяє бути досить важкою. «Фронт боротьби з терором не обмежується Афганістаном. Ми будемо боротися з екстремізмом скрізь, де б він ні проявлявся. Щодо Афганістану, то ми ведемо там боротьбу вже протягом якогось часу й залишимося там, поки не доб’ємося свого», — сказав Буш.
Тим часом, ООН приділяє зараз значну увагу політичним зусиллям iз створення нового афганського уряду, щоб незабаром почати економічне відновлення країни. Представники Організації заявляють, що на ліквідацію збитку, викликаного десятиріччями громадянської війни та кількома тижнями американського бомбардування, піде до 30 мільярдів доларів. Представники США і ще 21 держави, а також Всесвітнього банку, ЄС і Банк ісламського розвитку, обговорили перспективи післявоєнного розвитку Афганістану у Вашингтоні, повідомило Бі Бі Сі. «На нас ляже величезна відповідальність — не залишити афганський народ, не відвернутися від нього, як це було у минулому», — заявив на зустрічі держсекретар США Колін Пауелл.
Однак ситуація в розореній війною країні настільки тяжка, що навіть конференції, що скликаються протягом тижнів або місяців, не спроможні істотно допомогти. Представник ЮНІСЕФ у Центральній Азії Філліпп Хеффнік заявив агентству Рейтерс, що цьогорічна зима означає голодну смерть для багатьох афганців. «Ми дуже стурбовані холодами, котрі наступають. Якщо не втрутитися, то загинуть 120 тисяч дітей». За оцінками Хеффніка, тільки у Мазарі-Шарифі, захопленому Північним альянсом на початку листопада, життя двох мільйонів чоловік знаходиться під загрозою.
Випуск газети №:
№214, (2001)Рубрика
День Планети