Коротко / ПЛАНЕТА
У Португалії — 80 тисяч українських іммігрантів
У Португалії серед 303-х тисяч зареєстрованих іммігрантів на липень цього року 80 тисяч — українці, і ця цифра постійно зростає, не в останню чергу завдяки особам, які займаються контрабандою робочої сили в цю країну. «Німецька хвиля» повідомила, місцеві експерти лісабонського Центру по роботі з біженцями пояснюють цей факт рекламною кампанією, яку розгорнули українські мас-медіа. Заступник директора Центру по роботі з біженцями у Лісабоні Розарія Фармхаус вважає, що наплив українців спричинила пропаганда в українських ЗМІ, які запевняють, що «Португалія потребує робочих рук, і тут легко отримати візу. В цій країні гарна погода і хороші люди». Насправді ж фактично всі українські іммігранти працюють нелегально, а дозвіл на роботу має лише кожен третій. «Німецька хвиля» відзначає, що, на відміну від решти країн Західної Європи, населення Португалії позитивно сприймає факт наявності іноземних робочих рук на ринку праці. На думку представниці лісабонського Центру по роботі з біженцями, українські іммігранти можуть дестабілізувати ситуацію в країні лише в майбутньому. «Та й то — не через злочинну діяльність, а через свою чисельність і такий меланхолічний фактор, як туга за батьківщиною», — сказала Фрамхаус.
На пенсії Лужков буде будувати вулики
Відомий будівельник мер Москви Юрій Лужков подав заявку на отримання патенту на вулик нової конструкції. Зi слів московського мера, це буде вже другий його патент на винахід. Очевидно, столичний градоначальник всерйоз шукає нові джерела прибутків, які згодом замінять йому державну платню. Ю.Лужков пояснив, що новий вулик має округлу форму, що нагадує стовбур дерева. На цю ідею мера наштовхнув побачений одного разу в музеї вулик, подарований цареві Олексієві Михайловичу. При цьому Лужков додав, що конструював вулик «згідно з природою». А згідно з властивим йому прагненням до вдосконалення, столичний мер зробив зовнішні стінки iз полімерних матеріалів, завдяки чому вони мають чудову теплоізоляцію. Внутрішні поверхні зроблені з дерева. Мер Москви вже замовив виготовлення 100 таких вуликів. Він також пообіцяв, що бджолиний будиночок нової конструкції буде недорогим.
Клонована людина народиться наступного року?
Клонована людина може народитися наступного року, заявив в інтерв’ю британській газеті «Дейлі майл» італійській професор Северіно Антинорі, який займається питаннями безпліддя. Антинорі сказав, що в проекті народження клонованої дитини беруть участь вісім бездітних британок віком від 20-и до 40-а років. Серед кандидатів є лондонський банкір і його дружина, а також одне подружжя з графства Беркшир, яке мало одну дитину, що померла від раку у 12-річному віці. Професор використовуватиме техніку, яку кілька років тому застосовували шотландські генетики під час клонування знаменитої вівці Доллі. Водночас Ватикан називає пропозиції італійського генетика «гротескними». Як відомо, палата лордів британського парламенту цього року легалізувала лише клонування ембріонів людини в терапевтичних і дослідницьких цілях. Минулого тижня американський конгрес взагалі заборонив клонування людини. Експерти, які працюють у галузі клонування тварин, сумніваються, що Антинорі та його команді вдасться клонувати людину.
Співробітникам благодійницької організації в Афганістані загрожує смертна кара
Рух «Талібан», що контролює велику частину Афганістану, закрив представництво західної благодійницької організації Shelter Now International та арештував її працівників по обвинуваченню в поширенні християнства, повідомляє Бі-Бі-Сі. У заяві офіційного агентства талібів Бахтар повідомляється, що у будинку афганського працівника SNI було знайдено примірники Біблії. А у будинку афганської сім’ї, яка спілкувалася з співробітницями SNI, працівники Міністерства заохочення доброчесності і запобігання пороку знайшли книги та відеофільми. Школу, яку утримувала Shelter Now International, закрито, а всіх її учнів переведено до центру, де, як заявляє Бахтар, діти отримають ісламську освіту. Минулого року «Талібан» ввів смертну кару як для мусульман, які перейшли в іншу релігію, так і для осіб, що навернули їх до цієї релігії. Shelter Now International — міжнародна неурядова організація, що існує на пожертвування Німеччини, Британії, Голландії, а також всесвітньої продовольчої програми ООН. Вона надавала бідним афганцям, які потерпали від війни та засухи, дах над головою, харчування та першу допомогу. SNI працювала і з афганськими біженцями у Пакистані.
З президентським здоров’ям — на президентський відпочинок
Президент США Джордж Буш пішов у свою першу президентську відпустку. Відпочиватиме господар Білого дому місяць — небачено довгий термін для канікул американських президентів, що навіть побив рекорд, встановлений Річардом Ніксоном на початку 1970-х. Перед тим як піти у відпустку, Буш-молодший пройшов медичне обстеження, що засвідчило відмінну фізичну форму, якою він так пишається. Зокрема, президент часто хвалиться, що може пробігти милю за сім хвилин.
Однак допитливим репортерам та сусідам Буша по ранчо в тихому куточку центрального Техасу буде складно перевірити, чи займається спортом під час відпустки президент та його родина. Населення містечка Крауфорд, де розташоване ранчо Бушів, становить менше за 700 чоловік, і служба безпеки ретельно охоронятиме усі входи й виходи від бажаючих довідатися про приватне життя президентської родини, повідомляє Сі-Ен-Ен.
Відомо, що на ранчо Буша є кілька неглибоких каньйонів, ставки з американськими окунями та кілька сот голів великої рогатої худоби. Однак і в такому оточенні Джордж Буш не залишить своїх президентських обов’язків. Щоранку він проводитиме наради з безпеки зі своїми помічниками. Також Буш планує відвідати Колорадо, Нью-Мехіко, Вісконсін та Пенсільванію, де зустрінеться з пересічними американцями, щоб обговорити з ними родинні та суспільні цінності.
Випуск газети №:
№139, (2001)Рубрика
День Планети