Коротко / ПЛАНЕТА
Українсько-молдавський кордон: протести замість ратифікації
Плани молдавського парламенту ратифікувати Договір про державний кордон з Україною стали причиною протестів у Кишиневі. Маніфестанти протестували проти наміру правлячої у республіці Компартії поступитися Україні ділянкою автомагістралі Одеса—Рені довжиною 7,7 кілометрів.
Більшість аналітиків у Кишиневі схиляється до того, що Договір про кордон з Україною буде ратифікований, але навряд чи саме 28 червня, як це назначено — через вихідні в Україні з нагоди дня Конституції. Справа у тому, що за домовленістю сторін, український парламент одночасно зобов’язується визнати права власності Молдови на ряд об’єктів (санаторії, пансіонати і т.ін.), розташовані на українській території. Жителі села Паланка, розташованого на горезвісній ділянці дороги, вже перекривали рух минулого року й обіцяли протестувати знову в разі ратифікації договору, стверджуючи, що вони втрачають доступ до своїх сільгоспугідь. Депутати Християнсько-демократичної народної партії Молдови, в свою чергу, заявляють, що парламент не має права ратифікувати передачу Україні ділянки автомагістралі, оскільки, згідно з Конституцією, передача національної території РМ може здійснюватися тільки на основі загальнонаціонального референдуму, повідомляє Костянтин ПРИМАКОВ.
Кінець «тейп-гейту» по-перуанському
Власті Венесуели видали Перу колишнього шефа перуанських спецслужб Владіміро Монтесіноса, який звинувачується в тому, що він дав хабара членам конгресу, суду, найвищим військовим чинам і журналістам в обмін на «лояльність» на адресу екс-президента Перу Альберто Фухіморі та методів його управління країною. Вважають, що Монтесінос, який був протягом десяти років найближчим радником екс-президента Фухіморі, накопичив статки розміром у $264 мільйони. Він утік із країни після обнародування відеозапису про те, як він пропонував хабара одному з членів опозиції в конгресі. Унаслідок скандалу, країна отримала на позачергових виборах нового президента. За піймання Монтесіноса було призначено суму в $5 мільйонів. Подробиці про те, як відбувався його арешт, поки що не повідомляються. Невідомо також, як довго Монтесінос перебував у Венесуелі, — за деякими даними, він не покидав цієї країни з моменту своєї втечі з Перу, повідомляє CNN.
Випуск газети №:
№112, (2001)Рубрика
День Планети