Коротко / ПЛАНЕТА
Шанхайська шістка — за договір щодо ПРО 1972 року
Член ГУУАМ — Узбекистан — приєднався до так званої Шанхайської п’ятірки, до складу якої входять Росія, Китай, Казахстан, Киргизія й Таджикистан. Тепер ця міждержавна група, головним завданням якої є забезпечення регіональної безпеки, називатиметься Шанхайською організацією співробітництва (ШОС). Міністри оборони шести країн підписали спільну декларацію, в якій наполягають на збереженні договору щодо ПРО 1972 року в незмінному вигляді, виступивши, таким чином, проти планів США та їхніх азіатських союзників створити так звану систему ПРО театру воєнних дій в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, передає Бi-Бi-Сi.
ОБСЄ повертається в Чечню
Організація із безпеки та співробітництва в Європі знову відкриває своє представництво в Чечні. Співробітники ОБСЄ перебуватимуть під захистом 25 охоронників, наданих російською владою. Росія дозволила цій авторитетній міжнародній організації відкрити свій офіс у північній частині республіки після дев’яти місяців нелегких переговорів, повідомляє Бі-Бі-Сі. ОБСЄ припинила свою діяльність у Чечні восени 1998 року, після того, як троє громадян Великої Британії та один новозеландець були викрадені та обезголовлені чеченськими бойовиками. Тоді ОБСЄ пообіцяла повернутися в регіон, але тільки після того, як чеченські лідери зроблять перебування її співробітників безпечним і викоренять злочинність. Утіленню планів організації перешкодила друга чеченська війна. ОБСЄ критикувала Москву за «непропорційне використання сили в Чечні» та порушення прав людини російськими військами.
У Непалі обнародувані результати розслідування загибелі королівської сім’ї
Наслідний принц Діпендра у вечір масового вбивства у королівському палаці в Катманду перебував у нетверезому стані й палив наркотичні сигарети, свідчить звіт про розслідування загибелі королівської сім’ї, обнародуваний непальським телебаченням. Заява про вину Діпендри базується на свідченнях слуги покійного принца, пише «Нью-Йорк Таймс». Однак такі дані навряд чи задовольнять Захід, який звик довіряти результатам судово-медичної та балістичної експертиз. Більш переконливих доказів вимагають і жителі самого Непалу, які ставляться з недовірою до нового монарха Гйанендре — брата загиблого короля Бірендри.
Саддама екранізують?
За романом «Забіба і король», автором якого багато хто вважає президента Іраку Саддама Хуссейна або його сина Удаєма, буде знято двадцятисерійний телевізійний фільм, повідомляє Бі- Бі-Сі. Анонімно опублікована минулого року алегорична мелодрама розповідає про короля, який закохався в заміжню жінку з бідноти. У інтерв’ю іракській газеті «Аль-Тавра» Мізахім аль-Баяти, який відповідає за сценарій майбутнього серіалу, повідомив, що супутниковий канал в Іраку вже розпочав роботу над його зйомками. Аль-Баяти упевнений, що серіал супроводитиметься успіхом, оскільки, за його словами, «роман відрізняється могутнім смисловим змістом і глибиною думки». До речі, книга привернула до себе увагу не тільки через чутки про її можливе авторство. З’ясувалося, що на її обкладинці — у порушення авторських прав — відтворена картина канадського художника Джонатана Ерла Баузера.
Випуск газети №:
№106, (2001)Рубрика
День Планети