Коротко / ПЛАНЕТА
Справу Жердицького розгляне суд у Ганновері
Німецьке розслідування щодо депутата Верховної Ради України, колишнього президента АТ «Градобанк» Віктора Жердицького в основному закінчено, і справу спрямовано до суду Ганновера. Про це агентству Інтерфакс-Україна стало відомо з достовірних джерел. За даними джерела, до суду спрямовано частину обвинувачення, основне обвинувачення ще розслідується. У прокуратурі Ганновера агентству не підтвердили, але й не спростували цієї інформації. Як повідомив представник ганноверської прокуратури, офіційне підтвердження буде зроблено після офіційного повідомлення про це заарештованого В.Жердицького.
Заступник Генерального прокурора України Микола Обиход, коментуючи в інтерв’ю агентству інформацію, поширену німецьким журналом Der Spiegel, про те, що, найвірогідніше, В.Жердицького не буде повернено в Україну, де щодо нього також розслідується кримінальна справа, висловив упевненість, що народного депутата буде піддано процедурі екстрадиції. «Ми вважаємо, що його буде повернено, позаяк нас із Німеччиною об’єднує європейська конвенція з питань екстрадиції, на підставі якої ми й розраховуємо на його видачу», — сказав він. М.Обиход висловив думку, що існує два варіанти можливої екстрадиції В.Жердицького: або німецькі правоохоронні органи передадуть екс- президента банку разом із кримінальною справою для завершення розслідування, або закінчать розслідування самі. Після того як німецький суд ухвалить рішення, буде поставлене питання про видачу В.Жердицького.
Як повідомлялося раніше, В.Жердицького було затримано в Ганновері 11 жовтня 2000 року місцевими правоохоронними органами при спробі зняти зі свого рахунку в банку $50 тис. Йому висунуто обвинувачення в розкраданні DM86 млн., виділених німецьким урядом для українських жертв нацистських репресій. В Україні щодо В.Жердицького порушено кримінальну справу за фактом розкрадання валютних коштів в особливо великих розмірах. Верховна Рада України дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності і арешт народного депутата.
Новий удар по Палестині
У ніч з понеділка на вівторок ізраїльтяни обстріляли позиції та казарми палестинських сил безпеки в секторі Газа. В операції були задіяні вертольоти, танкові підрозділи та військові кораблі. Поранено декілька десятків палестинців. Зруйновано казарми та опорні пункти палестинської поліції та сил безпеки, постраждала штаб-квартира елітного підрозділу безпеки «Загін-17». У районі Бейт Хаун, який перебуває під контролем палестинської автономії, бульдозерами зруйновано палестинські КПП.. Ізраїльська сторона заявила, що новий обстріл було здійснено у відповідь на мінометний обстріл міста Седерота. Офіційна Палестина заявила про непричетність до цього інциденту. Одночасно біля міста Віфлеєм продовжуються бої між ізраїльськими солдатами та палестинцями. Нові бої на палестинських територіях збіглися з напругою на ізраїльсько-ліванському кордоні. Під час недільного обстрілу ліванських територій було знищено радарну установку, що належала сирійським військам в Лівані, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Один iз талібських лідерів помер
Друга особа керівництва руху «Талібан» мулла Мохаммад Раббані помер в одному з пакистанських шпиталів. Раббані вже давно хворів на рак нирок і понад рік не з’являвся на публіці. 45-річний Мохаммад Раббані обіймав посаду прем’єр-міністра в уряді талібів, він також був керівником ради «Талібану», який вважається неформальним вищим органом руху. 1996 року Раббані командував підрозділами, які серед перших увірвалися до Кабулу і встановили контроль у столиці Афганістану. Передбачається, що Раббані буде поховано в Кандагарі, де розташовується штаб-квартира «Талібану».
У Бельгії судять черниць
Учора розпочалася судова справа над двома католицькими черницями з Руанди. Їх звинувачують у геноциді 1994 року, коли в країні загинуло майже півмільйона чоловiк. Монахинь звинувачують у тому, що вони віддали на розправу солдатам 6 тисяч тутсі, які шукали притулку в монастирі. Сестер Гертруду й Юліану, а також двох їхніх спільників судитимуть за бельгійським законодавством, яке передбачає суд і над підозрюваними у скоєнні воєнних злочинів в інших державах.
Випуск газети №:
№70, (2001)Рубрика
День Планети