Перейти до основного вмісту

Бізнес-інтереси диктують поступливість

07 квітня, 00:00

Після шести днів напружених відносин між США та Китаєм через вимушену посадку американського винищувача ЕР-3 та його екіпажу Китай погодився на проведення другої зустрічі американських дипломатів із членами екіпажу. На думку зарубіжних спостерігачів, пік конфлікту вже пройдено.

На вчорашньому виступі перед представниками Американської асоціації газетних редакторів Джордж Буш висловив співчуття з приводу долі китайського льотчика, що пропав, обережно заявивши про збереження тісних економічних зв’язків з Китаєм, повідомляє The New York Times. Ніхто із сторін конфлікту не зацікавлений в дестабілізації відносин, як політичних, так і економічних. Проте представники Американської торгової палати вже попередили Китай про те, що конфлікт неодмінно спричинить загострення торговельного режиму між країнами, який зашкодить потоку зовнішньоторговельних операцій як Китаю, так і США.

Позиція Китаю залишається незмінною — вони звинувачують США у шпигунстві у своєму повітряному просторі і наполягають на відповідальності США за долю китайського льотчика, що пропав. Представник Міністерства іноземних справ КНР назвав заяву держсекретаря США Коліна Пауелла «першим кроком у потрібному напрямку», проте одних лише «співчувань» не досить.

Для Білого дому, на думку американських аналітиків, проблемним буде узгодження дати видачі затриманих членів екіпажу літака американській стороні. Невідомо й те, як результати переговорів, які зараз оцінюються як «чуйні», будуть розцінені в Китаї.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати