Хоч якийсь діалог — ліпше за будь-яке мовчання
Учора в Єрусалимі мали відбутися переговори високопосадових представників Ізраїлю та Палестинської автономії. Як повідомила телекомпанія Сі-Ен-Ен, на зустрічі ізраїльського міністра закордонних справ Шлома Бен-Амі та спікера палестинського парламенту Ахмеда Курейа заплановано обговорити існуючі можливості досягнення мирної угоди. У переговорах також планувалася участь керівника палестинських спецслужб Гази Мохаммада Дахлана та генерального директора канцелярії глави уряду Ізраїлю Гілада Шера. Раніше повідомлялося, що ці переговори відмінили у зв’язку із вбивством у Газі Рона Цалаха, єврейського поселенця Гуш-Катифа. У церемонії похоронів Цалаха, що відбулися в понеділок, узяли участь тисячі людей. Того ж дня відбулася зустріч міністра закордонних справ Ізраїлю Шлома Бен-Амі та члена палестинської адміністрації Абу Алли. У ході зустрічі обговорювалося питання про час поновлення переговорів, які було перервано з ініціативи ізраїльської сторони.
Тепер уже жодна зі сторін не розраховує на прорив у переговорному процесі до моменту відставки президента США. Імовірність укладення мирної угоди Ізраїлю з палестинцями на нульовій позначці. Це триватиме аж до наступної дати, яка визначить ситуацію, — виборів прем’єр-міністра Ізраїлю 6 лютого. Проте сторони близькосхідного конфлікту сходяться на тому, що мирний процес має продовжуватися. Керівник палестинської делегації на переговорах з Ізраїлем Сагіб Ерекат сказав в інтерв’ю Сі-Ен-Ен, що дотримання цієї лінії допоможе уникнути колапсу в мирних переговорах. Ізраїльська сторона, у свою чергу, вважає, що в ході найближчих двосторонніх зустрічей делегації мають обговорити зміст такого документа в якому було б зафіксовано позиції сторін і який міг би стати підмурівком переговорного процесу в майбутньому. Адекватну щодо моменту позицію зайняли Сполучені Штати. На думку радника президента Клінтона з питань національної безпеки Семюела Бергера, «дуже сумнівно, що буде досягнуто хоч якоїсь остаточної угоди за час, поки Клінтон іще при владі, — сказав він в інтерв’ю Сі-Ен-Ен. — Однак я вважаю, що ми могли б скористатися існуючим моментом, щоб якомога більше зблизити сторони».
На сьогодні кількість жертв в результатi зіткнень між ізраїльтянами і палестинцями, які тривають понад три місяці, становить 394 особи. Серед них — 339 палестинців. Конфлікт не лише приносить численні людські жертви, але й катастрофічно позначається на економіці. Згідно з даними, обнародуваними асоціацією промисловців Ізраїлю, за період заворушень металообробна галузь та підприємства, що виробляють енергоустаткування, втратили близько мільярда шекелів у зв’язку із застоєм у будівництві житла та об’єктів інфраструктури.