Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Сербська опозиція більше не в опозиції

26 грудня, 00:00

Демократичній опозиції Сербії, вочевидь, доведеться змінити свою назву. Результати проведених у суботу парламентських виборів забезпечили альянсу демократичних сил (iз 18 партій) абсолютну більшість у сербському законодавчому органі. Уся влада в Югославії нині в руках у демократів: президент країни — демократ Воїслав Коштуніца, прем’єр-міністр — теж демократ — Зоран Джинджич, навіть парламент тепер можна цілком назвати демократичним і за югославськими, і за західними мірками. За останньою інформацією, 178 представників Демократичної опозиції Сербії займуть свої чесно виборені місця у парламенті, чисельнiстю 250 мiсць. Соціалістичній партії Мілошевича, — спадкоємниці Комуністичної партії Югославії, — дісталися тільки 36 мандатів. Від ультранаціоналістичної Радикальної партії в парламент пройшло тільки 22 політика, а від Сербської партії Єдності — всього 14. Таким чином, Демократична опозиція Сербії триматиме «контрольний пакет» парламентських місць — 64%. А звідси, можна сказати, що і «контрольний пакет» усієї югославської влади — в руках колишніх опозиціонерів правління Мілошевича.

Коштуніца покладав свої величезні сподівання на парламентські вибори, оскільки його перемога на президентських виборах та наступне формування ним нового федерального уряду самі по собі малозначущі без підтримки законодавчої гілки влади. Серед пріоритетних завдань останньої — формування сербського уряду. Основна влада в Югославії сконцентрована саме в руках цих двох органів — сербського парламенту та уряду. Без їх підтримки будь-які реформаторські починання Коштуніци не коштували б і ламаного гроша. Саме Сербському уряду підпорядковуються майже 85-тисячні поліцейські сили країни, саме в повноваження Сербського уряду входить проведення економічної, фінансової і соціальної політик.

Усі козирі нині — в югославських демократів. Найдорожчий із них — підтримка Заходу. І чим скоріше югославам вдасться скористатися цими козирями, тим ефективнішими будуть і економічні перевтілення в країні.

ДО РЕЧI

Сербський прем’єр-міністр Зоран Джинджич заявив в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що одним із пріоритетів нового уряду буде притягнення до відповідальності колишнього президента СРЮ Слободана Мілошевича. «З газетних публікацій ми маємо на сьогодні достатньо доказів, аби розпочати слідство проти зловживань Мілошевичем владою. Я гадаю, в січні це таки станеться і він постане перед сербським правосуддям», — підкреслив Джинджич. Він повідомив також, що Югославія не заперечує екстрадиції (видачі) Мілошевича Нідерландам, де мав би відбутися Трибунал над Мілошевичем в Гаазі. Проте Джинджич підкреслив, що югославський уряд намагатиметься досягти з Гаагою угоду про проведення суду в Сербії. «Ми зацікавлені знати про те, що сталося в Сербії, в Косово, в інших частинах Сербії в останні роки. Ми також зацікавлені в тому, аби відповідальність понесла одна людина, а не цілий народ», — зауважив прем’єр.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати