Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

20 травня, 00:00

Київ і Ашгабат підписали угоду про візи

Україна і Туркменістан підписали міжурядову угоду, згідно з якою запроваджуються візові умови для поїздок громадян цих держав і відмова від віз для власників дипломатичних і службових паспортів. Передбачено пільги для низки категорій, наприклад, для ветеранів Великої Вітчизняної війни, студентів, осіб, які здійснюють поїздки з програм обміну в галузі науки, техніки, освіти, культури, мистецтва і спорту. Туркменістан запровадив візовий режим ще у червні 1999 року. Підписання угоди дозволить посилити контроль за в’їздом і перебуванням в Україні іноземних громадян, а також протидіятиме нелегальній міграції.

Колишнього білоруського прем’єра засуджено умовно

Учора мінський суд визнав провідного опонента президента Олександра Лукашенка екс-прем’єра Михайла Чигира винним у зловживанні владними повноваженнями та завданні збитків державі. Зокрема, йдеться про те, що Чигир у 1995 році надавав компаніям пільги на безмитний імпорт товарів. Відтак суд ухвалив покарати колишнього прем’єра трьома роками умовного покарання й штрафом у $ 209 тисяч. Сам засуджений, який 1996 року пішов у відставку на знак протесту проти антидемократичних дій Лукашенка, називає такий присуд сфальсифікованим. Він заявив, що подаватиме апеляцію у суд вищої інстанції. Чигир запевняє, що і далі вестиме політичну діяльність і балотуватиметься на президентських виборах, які відбудуться наступного року.

У Тайвані допустили жінок до політики

Новий президент Тайваню Чень Шюй-бянь, прийшовши до влади після нещодавніх виборів, виконує свої передвиборчі обіцянки залучати до влади більше жінок. Він надав представницям слабкої статі 8 посад у кабінеті міністрів. Хоча тепер жінки обіймають лише четверту частину постів у цьому керівному органі, крок Ченя є досить незвичним для Азійського регіону. Адже тут, за винятком хіба що Індії та Філіппін, вища політика суто чоловіча справа. Не можна сказати, що вихід у політику дався тайванкам дуже легко. Віце-президент Аннетт Лу та перша в історії Тайваню жінка-міністр праці Чень Чу мають великий досвід боротьби за демократичні права на острові.

Перевороти входять у моду?

Учора на островах Фіджі, що на півдні Тихого океану відбулася спроба державного перевороту. Сім корінних фіджійців, озброївшися автоматами АК-47, захопили будинок парламенту і взяли в заручники прем’єр-міністра Махендра Чаудрі, індійця за походженням, і семеро членів кабінету. Лідер бунтівників Джордж Спейт навіть встиг оголосити про те, що він від імені корінних мешканців Фіджі бере владу у свої руки. Президент країни оголосив у країні надзвичайне становище й повідомив, що два батальйони чисельністю 1500 чоловік виведені з казарм, аби навести лад у столиці Суве. Цього дня властям Парагваю вдалося придушити спробу перевороту, організованого колишнім командувачем парагвайської армії генералом Ліно Ов’єдо. Щоправда, на противагу фіджійцям, цей генерал вивів проти парламенту танки. Але до такого ходу подій були готові вірні президенту Луїсу Гонсалесу Маккі урядові війська, які дали прочухана бунтівникам. Останні спочатку рятувалися втечею, а потім здалися. Основний винуватець заколоту перебуває в бігах ще з 1998 року, коли його звинуватили в причетності до вбивства віце-президента країни. За повiдомленням агентства АП

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати