Коротко / ПЛАНЕТА
РФ Росії ратифікувала російсько- білоруський договір
Рада Федерації схвалила федеральний закон «Про ратифікацію Договору про створення Союзної держави Росії та Білорусі». За проголосувало 158 сенаторів, проти — 2. Подаючи даний документ до ратифікації, російський прем'єр Володимир Путін підкреслив, що постановка питання щодо можливого включення Білорусі до складу Росії або прирівняння статусу Білорусі й низки суб'єктів РФ лежить «поза рамками даного документа». Прем'єр також зазначив, що, створюючи союзну державу Росії та Білорусі, «ми примножуємо наш військово-політичний потенціал, і при цьому Білорусь зберігає статус без'ядерної держави». Учора ж Рада республіки Національного зібрання Білорусі одноголосно схвалила договір про утворення союзної держави з Росією.
Аварія літака кубинських авіаліній призвела до 26 смертей
Щонайменше 26 осіб загинуло внаслідок аварії кубинського літака у вівторок. На його борту перебувало 314 осіб, серед яких — 18 членів екіпажу. Більшість пасажирів були студентами Латиноамериканської школи медичних наук у Гватемалі. Вони поверталися додому на різдвяні канікули. Слідчі зараз намагаються визначити причину аварії — чи то пілот не зміг посадити машину на правильну доріжку, чи то доріжка стала надто слизькою від дощу. Унаслідок аварії було знищено два будинки і ще кілька пошкоджено від зіткнення. Свідки згадують, що така ж аварія сталася на цьому мiсцi чотири роки тому (тоді загинуло вісім осіб).
Путін посварився з Березовським?
Російський прем'єр Володимир Путін зіпсував стосунки з олігархом Борисом Березовським, тому що не підтримав його ідею щодо створення в Росії чергового офшору на території Карчаєво-Черкесії, припускає «Новая газета». Також видання вважає, що у Березовського є серйозні підстави побоюватися за свою післявиборну долю: «найефективніші для зняття агресивності народу, який зубожів, видовища — це війна та судове переслідування найодіозніших у народній думці персонажів із числа «жирних котів».
Арешт командира боснійських сербів Галіча вважають незаконним
Представники боснійських сербів опротестували недавнiй арешт військового командира Станіслава Галіча, який упродовж трьох років тримав боснійську столицю Сараєво в облозі, перетворивши його на мiсце страждань і етнічного насильства. Противники цього арешту зазначили, що міжнародних миротворців країн НАТО ніхто не уповноважував на такий крок. Насправді, Галіча було схоплено згідно зі звинувачувальним актом, схваленим міжнародним трибуналом у Гаазі. Та ж доля загрожує й іншим лідерам боснійських сербів — Радовану Караджичу і Ратко Младічу, які досі залишаються на свободі. Карла Дель Понте, головний прокурор трибуналу, повідомила, що арешт Галіча вiдповiдає її «політицi у затриманні головних осіб із цілої шереги командирів, з вини яких було вчинено злочини в період збройного конфлікту».
На Східному Тиморі знайдено наймасовіші поховання
Міжнародними миротворцями, які прибули у вересні цього року на Східний Тимор для захисту місцевого населення від утисків індонезійської влади, вчора було знайдено людські частини тіла й кістки одразу в двох місцях. За попередніми даними в похованнях містяться останки ста жертв індонезійської міліції, що боролася проти прихильників незалежності острова. Із глибокого озера біля міста Маубара австралійськими водолазами було витягнуто десятки тіл. Проте, вважають австралійці, більшість загиблих досі лишається під водою. Водночас інші рятувальники із Австралії знайшли поховання із 52 вбитими. Очевидці переконують, що вчора було знайдено наймасовіші поховання. Загалом за останні три місяці число похованих у масових могилах на Східному Тиморі уже сягнуло 200 осіб. За матеріалами агентств Iнтерфакс та АП
Випуск газети №:
№238, (1999)Рубрика
День Планети