Аукціон подій п.Хвостіва
Пані та панове! Напередодні виборів не будемо особливо балакучими й відразу перейдемо до торгів... Виставляємо нові лоти:
№1 БІЙ БИКІВ, або КОРИДА ПО-КИЇВСЬКОМУ (87 у. о.)
Давно ми не виписуємо газет і журналів, а тому рідко заглядаємо до поштової скриньки. Коли я випадково поцікавився й відкрив її, на мене відразу випало 2 кг передвиборних агітації за п. Суркіса з портретами, цитатами, обіцянками й запевненнями. Біля скриньки скромно валялися й декілька листівок на підтримку О. Омельченка. Якби ці папірці з різних таборів чарівно ожили, то вони, скоріше за все, накинулися б одне на одного.
Частина тактики боротьби Суркіса будується на компроматі проти Омельченка. Фотографії будинків останнього радісно публікуються в «Киевских Ведомостях». Дуже Суркіса хвилюють умови життя сім'ї діючого мера. Шкода, щоправда, він свої апартаменти не демонструє. Також, напевно, не халупки.
Ще Григорій Михайлович по радіо активно обіцяє наповнити Київ п'ятизірковими готелями. Хто, мовляв, сказав що в Києві не може бути пятизіркової розкоші? За? Проти? Одноголосно! Хоч, враховуючи платоспроможність киян, їх давно не цікавить кількість зірочок навіть на коньяках. Горілочкою обходяться.
Олександр Олександрович поводиться тихіше. В основному, від нього чуємо одну фразу: «Я не тільки обіцяю, я виконую».
Суркіс на підмогу вивів свою «спортроту» — команду «Динамо» на чолі з «дядечком Чорномором» — В. Лобановським.
За крихітною спиною Омельченка замаячіли величезні плечі боксерів-важкоатлетів — братів Кличків. Ще трохи — й дійде до гладіаторського бою. Два проти одинадцяти.
Полем боротьби став навіть «прикид».
Омельченко наполягав, що претенденти повинні брати участь у теледебатах «у офіційному одязі». Експерти зробили висновок, що це далекий приціл Олександра Олександровича, щоб Суркіс популістськи не заявився у фірмовій майці київського «Динамо».
Щоб довести свою близькість до народу, Омельченко повідомив йому (тобто народові), що в понятті «одяг» для нього головне — шкарпетки, хусточка й сорочка (а то!), які він міняє щодня (гігієна передусім!). Як часто пере шкарпетки Суркіс — лишилося таємницею.
Та й з головою в Олександра Олександровича все гаразд, оскільки він «лаком не користується і не фарбується... Як деякі з моїх опонентів», — гордо додав мер.
Далі в діло пішла фізична підготовка. Омельченко відважився стати на непокриту лаком голову й під час прес-конференції зробив стійку на стільчику. Ймовірно, заздалегідь тренувався. Гімнастичного жесту у відповідь від Суркіса поки що не було. Напевно, терміново накачує м'язи.
Ексклюзивно Григорію Михайловичу пропоную сценарій рекламного ролика, навіяний фільмом «У бій ідуть одні старики». Суркіс просить у ворота стати Шовковського. Кладе м'яча, розганяється, оглушливо б'є — м'яч у воротах. Суркіс робить досадно-нетерплячий змах рукою і каже: «Слабак!».
В ідеалі, звичайно, не погано було б, щоб у цьому ролику роль воротаря зіграв не Шовковський, а двійник Омельченка. Так причепляться потім за некоректні правила гри. Але переможців судять рідко.
На закінчення можна сказати — куди там іспанському бою биків до виборів київського градоначальника. Темпераменту малувато! Та чи ще те буде. Адже в них попереду ціла субота.
№2 ДЕПУТАТІВ ТАК СИЛЬНО ПРИКРАШАЄ СКРОМНІСТЬ — АЖ ОЧАМ БОЛЯЧЕ (71 у. о.)
Тільки коли ми побачили декларації про доходи наших претендентів у кандидати на посаду президента, тільки тоді зрозуміли — в якій бідній країні живемо.
Лідер комуністів Петро Симоненко має за 1998 рік сукупний дохід 8906 грн. 22 коп., вождь соціалістів А. Мороз — 19593 грн., розум, честь і совість прогресивних соціалістів Н. Вітренко — 9833 грн. 44 коп. Копійчана доскіпливість «декларатників» навіть лякає. А претендент від Української соціал- демократичної партії В. Онопенко заробив лише 5780 грн. і 7 коп. Його зворушлива сума в 7 копійочок поступається і 44-м копійкам Вітренко і 22-м — Симоненка.
У зв'язку зі скрутним становищем троє з чотирьох претендентів отримували частину грошиків «у вигляді матеріальної допомоги, подарунків чи пожертв». Причому цікаво, що й Петрові Симоненку, й Наталі Вітренко подарунків «натикано» на 1816 грн. Гривна в гривну. Що це? Телевізор, побутовий комбайн чи мармурове погруддя Леніна? Невідомо. Зрозуміло тільки, що «товариші» (як говорив Штірліцу бригадний генерал у поїзді) «харчуються з однієї годівниці».
Інші «задекларачені» претенденти — також зависають у рамках приблизно таких же цифр.
Президент перебуває поруч із екс-спікером. Його дохід становив 19213 грн. 70 коп.
Враховуючи скромність наших політичних лідерів, дивує, звідки в них (зі слів Леоніда Даниловича) «така тяга до високих посад».
Може, відповідь на це запитання знає Павло Лазаренко? Якби з ним не трапилося нещастя, його сукупний дохід становив би щось середнє між доходом В. Онопенка й доходом А. Мороза. Незрозуміло тільки, на які гроші лазаренківські родичі купили в Штатах будинок за декілька мільйонів. Але ж про доходи родичів нікого з названих вище й не запитували.
№3 НА ПРЯМОМУ ЗВ'ЯЗКУ З АСТРАЛОМ (37 у. о.)
Давно такого не бачила преса. (Якщо взагалі колись бачила.) «Комсомолка» надрукувала інтерв'ю з... покійним Олександром Сергійовичем Пушкіним. За завданням газети на спіритичному сеансі журналістка Амелькіна поставила запитання, котрі хвилюють публіку, безпосередньо духові Олександра Сергійовича. (До дня народження якого, як відомо, залишилося 9 днів.)
Відповіді на них, треба сказати, були досить короткі (якщо стислість — сестра таланту, то генія — тим паче). Наприклад, на запитання, яких нових слів набрався дух поета, що витає над грішною землею, він відповів: «Фігня!».
Не обійшлося і без побічних ефектів. Після такої насиченої бесіди в усіх причетних до редакторського завдання перегорів провід у квартирі. Але чим не пожертвуєш задля спілкування з милим серцю духом!
А може, й нам піти за «комсомольським» прикладом і зв'язатися з духом Тараса Григоровича. Адже дуже багато запитань до нього назбиралося. Та й до подібної зустрічі, враховуючи чужий досвід, можна підготуватися заздалегідь — набрати чимбільше запобіжників.
Випуск газети №:
№95, (1999)Рубрика
Nota bene