Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

26 травня, 00:00

Озброєний солдат і «золота» в'єтнамка...

Виїжджаючи додому, командир протитанкового відділення однієї з частин 14-тої російської армії, дислокованої у Придністров'ї, молодший сержант С. прихопив з собою 85 патронів до автомата Калашникова, 10 запалів до ручних гранат, 200 грамів трубчастого пороху, загальновійськовий захисний комплект, багнет-ніж і вибух-пакет. На станції Мігаєво Одеської області ці «сувеніри» виявили українські митники. Яким чином бойовий арсенал опинився у солдата — має з'ясувати слідство. А на Харківському залізничному вокзалі в одному з вагонів поїзда «Адлер — Москва» виявлено контрабанду — велику партію золотих виробів, що складалася з ланцюжків, кілець, сережок і п'яти злитків у вигляді монет загальною вагою більше 700 грамів. Окрім золота в'єтнамська студентка намагалася вивезти за кордон і 30 тисяч російських рублів. Контрабандистку затримано, проводиться розслідування, повідомляє кореспондент Олесь ЛЕЛЕКА .

Булки — «на старті», хліб — «на лаві запасних»

На останньому засіданні міськвиконкому мер Черкас Володимир Олійник висловив стурбованість мізерними запасами борошна на Золотоніському елеваторі, який є основним постачальником сировини для пекарень обласного центру, повідомляє кореспондент «Дня» Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ . У той час, як місячна потреба міста становить близько 2000 тонн борошна, в золотоніських засіках його виявлено лише 800 тонн. Окрім того, як повідомив кореспондентові «Дня» голова ВАТ «Черкаський хлібкомбінат» Віктор Лавриненко, з 1 травня вартість однієї тонни першосортного борошна з державних ресурсів сягнула 560 грн., що на 30% вище, ніж борошно, яке Черкаси закуповували в підприємницьких структурах. А оскільки за розпорядженням голови облдержадміністрації Анатолія Даниленка місячну квоту Черкаського міськвиконкому на закупівлю борошна «урізали» до 500 тонн на місяць, то решту норми — 1500 тонн — хочеш-не хочеш, доведеться закуповувати в держави за новими цінами. Найближчим часом зросте вартість булочних та інших виробів із підвищеним вмістом інгредієнтів — олії, маргарину, цукру, ціни на які в області теж піднялися.

І Рівне отримало «свого» Тараса Шевченка

П'ять тонн бронзи пішло на спорудження шестиметрового пам'ятника Тарасу Шевченку, відкритого на центральній площі Рівного, повідомляє кореспондент «Дня» Володимир КОНЄВ . Ідея увічнити в бронзі Тараса Шевченка народилася наприкінці вісімдесятих років. Спочатку рівненчани активно здавали кошти на цей пам'ятник, але їхня більша частина, мабуть, зникла під час гіперінфляції. Громадськість гаряче обговорювала проекти i місце, де має стояти монумент. У результаті було вибрано площу Незалежності. Для численних рівненських шанувальників генія Тараса Шевченка день 22 травня 1999 став справді святковим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати