Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

ХРОНІКА ПОДІЙ

15 травня, 00:00

До одинадцяти років позбавлення волі засудив рівненський обласний суд колишнього голову Соломієвської сільської ради Дубровицького району Рівненської області Степана Буткевича. На термін від шести до десяти років засуджено ще двох працівників цієї сільради та службовця страхової компанії «Оранта». Усі вони звинувачуються в тому, що впродовж тривалого часу розкрадали державні кошти в особливо великих розмірах й отримували хабарі від громадян, котрі залишали своє житло на радіоактивно забрудненій території. Цей судовий процес пов'язаний зі справою нещодавно засудженого колишнього голови Дубровицької районної держадміністрації Семена Юрка, якого так само звинувачували у зловживанні службовим становищем й отриманні хабарів. Під час процесу однією з причин виникнення можливості зловживань називалася нестача коштів для виплати встановленої компенсації всім вимушеним переселенцям. За таких умов нечисті на руку чиновники змогли отримати чималу вигоду з наслідків Чорнобильської катастрофи. Володимир КОНЄВ, «День»

Платна «швидка» їздить швидше

За інформацією начальника управління охорони здоров'я Черкаської облдержадміністрації Анатолія Ситника, із кожних ста викликів «швидкої допомоги» лише 20 карет приходять вчасно, решта — із більшим чи меншим запізненням. Так, у Черкасах від телефонного виклику до приїзду невідкладної минає в середньому 15 хвилин, по області хворі очікують близько півгодини. Крім того, в більшості районів медичний транспорт потребує серйозного ремонту, а подекуди й заміни. Тому й пішли на експеримент у Черкаській міській поліклініці №2: нещодавно тут запрацювала платна «швидка». Звісно, вона приїздить за лічені хвилини, однак дозволити собі розкіш вчасно отримати медичну допомогу по кишені не кожному черкащанину. Так, лише за виклик хворі мають сплатити 27 грн. Само собою, немало коштують ліки, окрема плата береться й за перевезення пацієнта, в разі потреби, з дому до стаціонару в шикарному «Шевроле». Перша на Черкащині госпрозрахункова бригада «швидкої допомоги», попри поки що невеликий «наплив» дзвінків, сподівається, що населення Черкас, принаймні заможний його прошарок, усе ж подбає про своє здоров'я. Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День»

Ліфти без грошей не поїдуть

На межі оголошення страйку перебував днями колектив спеціалізованого ремонтно-будівельного управління «Сумиліфт». Причина невдоволення — у відсутності грошей на зарплату, яку ліфтовики не отримують уже дев'ять місяців, а також у неможливості через брак коштів (на сьогодні обласний центр заборгував управлінню 1 млн. 600 тис. грн.) проводити поточний і капітальний ремонт свого господарства. А ремонтувати працівникам управління є що. Днями, скажімо, якісь зловмисники поцупили відразу з 24 ліфтів алюмінієві перила, перетворивши їх на брухт кольорових металів. Викрадається й багато іншого устаткування, без якого гарантувати безпечну експлуатацію ліфтів ніхто не береться. От ліфтовики й пригрозили місцевій владі. Але до страйку справа не дійшла. Після тривалих переговорів керівництву міста вдалося утримати ліфтовиків від крайнощів. Зміні позиції повною мірою сприяла і виплата працівникам «Сумиліфту» на свята по 40 гривень зарплати. Проте, на думку начальника управління Володимира Литвинова, невдоволення людей вляглося не надовго й у будь-який момент вони знову можуть висунути владі ультиматум. Сергій ХАНІН, «День»

Експерт-криміналіст «перекваліфікувався»

Житель обласного центру Михайло Шанта два роки працював у міліції Ужгорода експертом-криміналістом. Дослужився до лейтенантських погонiв. Через два роки його чекала Національна юридична академія внутрішніх справ України. Тому і знайшов у Києві друзів — Мирона і Галю Хробатенків, чоловіка і дружину. Мирон теж був міліціонером і заочним слухачем омріяної для Шанти академії. Михайло часто гостював у столиці, обіцяв купити подружжю у Словаччині автомобіль «Форд-ескорт». За іномаркою до Словаччини Михайло Шанта поїхав з Галиною. Біля словацького села Лекеровці «друг сім'ї» зарізав жінку кухонним ножем. Зі скривавленого жіночого одягу витягнув $700. У Мирона залишалося ще $3700. За ними і вирушив «кримінальний криміналіст». Підніс чоловіку версію, що Галя чекає у Словаччині біля кордону. Коли від'їхали, Шанта попрямував у інший бік і хотів пристрелити Мирона з пістолета-авторучки. Той відбився і незабаром був у міській міліції. Експерта-криміналіста за незаконне користування зброєю, замах на Мирона Хробатенка і вбивство його дружини засуджено до вищої міри покарання — розстрілу. Василь ЗУБАЧ, «День»

Не розкіш, а засіб пересування

Митрофану Сьомкіну цього року виповниться 87 років. Останніми роками ветеран війни пересувається тільки по квартирі й позбавлений можливості бувати на вулиці. 1942 року, виносячи пораненого товариша з поля бою, він підірвався на міні, ставши на все життя інвалідом. Але віднині його життя змінилося. Напередодні 9 Травня Митрофану Сьомкіну вручили інвалідного візка й тепер він має можливість спілкуватися з людьми. І не тільки це. Ветеран одразу ж почав готувати вудки для майбутньої рибалки. Такі візки отримали ще 90 інвалідів війни I-ї та II-ї груп, котрі мешкають в області. Як повідомила прес-служба облдержадміністрації, потребу у візках для інвалідів I-ї групи сьогодні задоволено повністю, а для інвалідів II-ї групи — на 60%. Сьогодні вже вирішено питання із Запорізьким об'єднанням «Іскра» про збір на базі заводу «Схід» інших засобів пересування. Для цих цілей виділено 400 тисяч гривень. Інвалідні візки придбано на кошти, що надходять з початку поточного року до Фонду соціального захисту у відповідності з розпорядженням голови облдержадміністрації про відрахування 10 копійок із кожної реалізованої пляшки алкогольних напоїв і 2% обсягу реалізації тютюнових виробів. Алла АНТИПОВА, «День»

Черемша наказує «довго жити»

Щорічна екологічна акція «Первоцвіт», яку проводять молодіжні природоохоронні організації Харкова, вступила в завершальну фазу. Протягом багатьох років екологічна група «Печеніги» спільно зі студентськими дружинами охорони природи борються з браконьєрством і торгівлею рослинами, занесеними до Червоної книги України. Навесні минулого року в Харкові почалася масова торгівля ведмедячою цибулею — черемшею. Сьогодні масштаби знищення цієї рідкісної рослини досягли небувалого розмаху. Листя черемши використовують як зелень для салатів. На смак вона схожа з цибулею та часником. У східних регіонах черемша росте тільки під Харковом і в обмеженій кількості в Сумській області. «Печеніги» й студентська дружина провели спільний рейд по Харківських ринках, який показав, що група молодих екологів неспроможна справитися з обсягами торгівлі браконьєрським товаром. За підрахунками, щодня в Харкові продається понад 70 тисяч листків ведмедячої цибулі. Причому ні міліція, ні адміністрації ринків ніяк не реагують на незаконну торгівлю. А даремно, адже, крім того, що черемша, як будь-яка рослина, занесена до Червоної книги, охороняється законом, її листя важко відрізнити від листя конвалії, що містить отруту. Ігор ТУПИКІН

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати