Акції обленерго як підряд на проведення президентської кампанії
Зазначимо, що напередодні регіоналам начебто вдалося зламати опір комуністів-«мармазовців» у профільному комітеті, але домовленості не спрацювали. Можливо, це пояснюється тим, що заступник міністра енергетики пан Уманець, котрий представляв проект, заздалегідь відкрив всі карти уряду, який за підтримки Президента зміцнював свої позиції. За його словами, «закон ставить у рівні умови як державні, так і приватизовані обленерго, і якщо він стане чинним, то уряд зможе контролювати й приватизовані обленерго». До найнепокірнiших КМ збирається вживати жорстких санкцій: «Якщо гроші в потрібних обсягах не надходитимуть, то приватизовані обленерго відзвітують своїм майном».
Очевидно, неухвалення цього закону дещо підірвало позиції «регіонів, що відроджуються», які, за словами депутата Рябченка, «програвши приватизацію в енергетиці, негайно відчули себе націоналізаторами».
Представник «регіонів» Олексій Кучеренко впевнений, що ухвалення закону тісно пов’язане з підвищенням тарифів на комунальні послуги: «Якби ми навчилися збирати гроші за спожиту енергію, то й тарифи не довелося б підвищувати». Це підтверджує версію, що з’явилася ще під час опору енергетичного лобі у ВР підвищенню тарифів: «Президент, підвищивши тарифи, що називається підставив своїх же, експропріюючи живі кошти їхніх структур на власні вибори», — пояснило кореспондентові «Дня» джерело в КПУ.