До школи «не пускають» злидні
За її даними, в області 479 дітей шкільного віку опинилися поза «храмами науки». В інспекції у справах неповнолітніх запевняють, що таких представників підростаючого покоління більше.
На донедавна декларованому гаслі про «загальну середню освіту» поставлено великий хрест. С. Бобровник вважає, що сумна тенденція з’явилася років два тому й «набуває розвитку шаленими темпами». Саме тоді, два роки тому, закінчив п’ятий клас школи № 7 у Хмельницькому Олег С., 1984 року народження. Це виявилося у жовтні цього року. Стараннями організаторів освіти хлопця повернуто до шостого класу, сказати б, із «декретної відпустки». Батьки були змушені залишити його вдома, аби «доглядав молодшу сестричку». «У Шепетівському районі 35 випускників дев’ятого класу не змогли продовжити навчання у десятому класі. Біда у Славутському районі, де аж 92 дітей шкільного віку опинилися «за бортом» навчального процесу», — продовжує С. Бобровник.
«Свій» погляд на проблему в обласному управлінні у справах сім’ї та молоді. Світлана Яхницька, завідувачка відділом по роботі з неповнолітніми структурного підрозділу цього управління, згадала, що «в результаті рейдів у вересні цього року виявлено 221 дитину на вокзалах, у культосвітніх закладах і закладах харчування». 39 «виявлених» відправили до притулку, влаштованого на території психлікарні (хай змалечку звикають та пристосовуються? — Авт.), 34 «повернуто до освітніх закладів». Куди ж «збули» решту? Не відомо. Схоже на те, що в чиновників управління в справах сім’ї та молоді до сім’ї руки не доходять. С. Яхницька це припущення рішуче спростовує.
Що й казати, програма «Діти України» стає «всенародною справою». Не те, що колись...
№212 05.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»