Перейти до основного вмісту

Президент індексує гроші виборців

Не переписуючи бюджету
16 вересня, 00:00

Але жорсткими, а точніше жорстокими можуть виявитися наслідки секвестрування бюджету. Адже скорочення його дефіциту з 3,3% до 2,5% від ВВП Президент зробив (всупереч своїм же обіцянкам) шляхом урізання соціальних витрат, як заявила голова бюджетного комітету. Іншими словами, і без того небагате населення збідніло ще більше і його здатність купувати неухильно знижується. Що, природно, дуже недобре відіб’ється (буквально через декілька місяців) на тому ж ледве живому вітчизняному виробникові. Тобто прибуткова частина бюджету автоматично ставиться під велике питання. Існує ще один цікавий аспект. Л. Кучма, заявивши, що бюджет більше не підлягає перегляду, наприкінці минулого тижня туманно розповідав про гостру необхідність проіндексувати пенсії, стипендії та інші соціальні виплати. Як це збагнути — не зрозуміло. Якщо розмови про індексацію не порожній звук, тоді перегляд бюджету необхідний (навряд чи Л. Кучма буде підтримувати пенсіонерів і студентів зі своєї зарплати). До речі, є підказка для Президента. Для того, щоб і народу «допомогти», і бюджет не переписувати, можна всі бюджетні розрахунки з гривень перевести в долари. Тоді сьогоднішня тридцятигривнева стипендія буде дорівнювати $11 навіть коли офіційно назветься п’ятдесятигривневою. Щоправда виникнуть проблеми із незалежністю України, оскільки нацвалюта стане поняттям абстрактним і непотрібним. Зате народ буде знати, що Президент ніколи не стомиться піклуватися про своїх потенційних виборців.

КОМЕНТАР

Олександр ЄЛЬЯШКЕВИЧ («Громада»): — Президент грубо порушив Конституцію, він втрутився в законодавче поле України. Таким чином, робота Верховної Ради взагалі втрачає сенс, адже закон про бюджет — один з основних документів, який ухвалює саме парламент. Бюджет на 1998 рік прийнятий відповідним законом, і Кабінет Міністрів зобов’язаний цей закон виконувати. Мабуть, виникли нецільові витрати бюджетних коштів, особливо в період передвиборної кампанії. Уряду потрібен був своєрідний дах у вигляді президентського указу, щоб звільнитися від загрози кримінальної відповідальності. Я нагадую членам нашого уряду, що указ Президента не звільняє членів уряду від виконання закону про бюджет.

Юрій ЄХАНУРОВ (фракція Народно-демократичної партії): — Мені здається, що розгляд парламентом цього питання — абсолютно непотрібне витрачання часу. Потрібен хоча б тиждень, щоб фахово розглянути це питання. Потім цей закон піде до Президента, він, можливо, накладе вето. Тобто ми до кінця року будемо гратися в ці ігри замість розгляду дійсно необхідних на сьогодні питань, зокрема розгляду проекту бюджету на 1999 рік.

Іван ЧИЖ («Лівий центр»): — Є небезпека, що таке секвестрування соціальних проблем стане нормою. Верховна Рада просто зобов’язана захистити закони та Конституцію. Крім того, є суто людський момент. Урізання соціальної допомоги реально погіршить життя багатьох громадян.

№176 16.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати