Перейти до основного вмісту

Почалося вивчення «планети Ткаченка»

29 липня, 00:00
Нарешті отримано відповідь на болісне питання, котре народилося внаслідок використання формули, якою голова українського парламенту визначив своє місце в ієрархії влади: «Я — не перший, але й не другий».

На прес-конференції у вівторок Олександр Ткаченко відразу уточнив своє становище у Всесвіті: «Сьогодні я певною мірою є коли не зіркою, то невідомою планетою, яку багато хто хоче вивчити». І треба сказати, що це не експромт, а, не виключено, вистраждана думка: першим, як свідчать колеги, її почув керівник місії МВФ в Україні пан Мухамед Шадман Валаві, котрий зустрічався з нашим спікером напередодні...

Треба віддати належне: Олександр Миколайович, ідучи назустріч усім бажаючим, надав безліч можливостей для детального вивчення себе. Він гаряче заступився за Верховну Раду, яка 69 засідань вибирала голову, навівши приклад «більш демократичних країн»: в Індії, наприклад, 4 місяці новообраний парламент без керівництва. А наші складності були пов’язані зі структуризацією та з пропорційно-мажоритарною системою. Олександр Ткаченко наполегливо вимовляв «мажоНитарна», і це по-хорошому ріднило його з усіма великими керівниками — пригадаємо «мЫшление» Горбачова як характерну іміджеву рису...

Втім, набагато важливіше, як новий голова ВР турбується про авторитет парламенту. Телепрограма «7 днів» дозволяє собі посміюватися «зі своєї держави, з парламенту, який представляє народ». Ось бере й цікавиться, де будуть відпочивати парламентарії — чи не за кордоном? «Але ж такий час, — відмітив Олександр Миколайович. — Ми з вами живемо в демократичній державі, і давайте використати це за повною програмою».

До преси взагалі питань накопичилося. «Про людину забули!» — майже як класичний герой класичного твору драматургії вигукнув спікер. Якщо шахтаря показують, то лише тоді, коли він каскою грюкає і в драній майці. А самого Ткаченка в газеті «Голос України» як подали? Маленьку картку з комсомольського квитка, а внизу — корови і крупно, — обурився Олександр Миколайович. І заступників його — теж без належної поваги: їх на фото майже не видно, зате головні на шпальті «ворони на дроті...». У цей момент голова не зрозумів, що відбувається з присутньою пресою, але китайські журналісти реагували так само, як свої... А загалом Олександр Миколайович вважає, що «ніхто не має права зневажати парламент» — і це абсолютно вірна думка.

Цікаві погляди виклав Олександр Ткаченко і з багатьох інших проблем. «Основним інвестором має бути своє населення... Ми повинні вселити надію нашим громадянам, держава — це рідна мати, а не мачуха». «Сьогодні повністю не розкрите питання — хто кого інвестує... А роль фондової біржі в стоці валюти?..». «Хто відкрив абетку монетарної системи в співдружності з ринковою економікою?» «Комерційні банки ні в якому разі не повинні працювати з валютою... Доларизація нашої економіки відразу відпаде...». Тема «земля — товар» теж знайшла своє відображення в традиційному для спікера руслі. А з новин можна відмітити бажання голови укріпити «вертикаль Рад», побачити програму уряду до проекту бюджету й переконання в тому, що Україна — «цивілізована, висококультурна, високоосвічена й наукоємна держава».

Відвертість і щирість голови парламенту виявилася і в описаному ним епізоді. Індійський посол докорив йому — що ж, мовляв, ви з нами товаришуєте, а Пакистану танки продаєте? А Олександр Миколайович йому — чесно й прямо, як на духу: «Нас горе примушує!» Зустріч із «планетою Ткаченка», на колективну думку журналістів, залишила незабутнє враження.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати