Перейти до основного вмісту

Аукціон подій п.Хвостіва

29 травня, 00:00
Пані та панове! Поговоримо про те, що одразу кидається у вічі на всіх вулицях Києва — велетенський рекламний щит сигарет «Пел Мел». У темряві там вовтузяться із запальничками якісь підозрілі особи, а над ними майорить сяючий заклик «Запали ніч». Унизу — застережний напис «Міністерство охорони здоров’я попереджає — паління небезпечне для вашого здоров’я». Дивно, враховуючи підбурююче до підпалу значення реклами, що Міністерство пожежної охорони не занепокоєне. Нехай хоч свій стандартний значок повісять: «У випадку пожежі телефонуйте 01»... Виставляємо нові лоти.

ГРОШІ ДАВ ВЛАДИКА ФІЛАРЕТ, А МУЗИКУ ЗАМОВЛЯЄ КИЇВРАДА (82 у.о.)

Я людина в релігійному плані не ортодоксальна, та мені як пересічному обивателю уявляється дещо дивним підбір мелодій, які повинні зазвучати зі дзвіниці Михайлівського Золотоверхого собору.

Владика Філарет дав на закупку в Австрії електронного обладнання $45 тис., однак мелодії, які воно має відтворювати, були затверджені у вівторок чомусь на засіданні Київради. Я вважав, що «звуки небес» повинні носити релігійний характер. Проте з 24 (за кількістю годин у добі) затверджених мелодій лиш одна — «Молитва за Україну» Лисенка підпадає під цю категорію. Інші ж суцільно козацькі гімни.

Міркуйте самі, о сьомій ранку «За світ встали козаченьки», о восьмій уже «Їхав козак містом». О другій годині пішли шури-мури — «Вийди, вийди, мій Іванку». Однак о п’ятій уже фінал кохання, бо в пісні «Їхали козаки» з Галею жорстоко розправилися. Та не все ж горювати й о 19.00 лунає заклик: «Гей, наливайте повнії чари». О 22.00, коли всі набралися, мов жаба мулу, звучить команда «Розпрягайте, хлопці, коней». Мабуть, під час цього процесу сталася по п’янці якась плутанина з непарнокопитними і о третій ночі лунає чийсь переляканий зойк: «Ой чий то кінь стоїть?» Весь цей розвеселий репертуарчик буде литися цілодобово із дзвіниці Божого храму. «Відповідна до планів» «Молитва» звучить аж о шостій ранку. Бажаючим почути саме її доведеться підійматися разом із доярками.

ТРУДНОЩІ З АРИФМЕТИКОЮ ТРИВАЮТЬ (70 у.о.)

Що творилося з підрахунком голосів на виборах до парламенту — відомо навіть дітям. Рахували, перераховували — не співпадало. Та Центрвиборчком іще можна якось зрозуміти, беручи до уваги, що українських громадян близько 50 млн. Спікера у Верховній Раді обирають зі значно меншого числа народу, однак і тут не обійшлося...

Не торкаючись політичних аспектів, упремося одразу в питання математики. За повідомленням голови рахункової комісії ВР В. Мішури, в голосуванні брав участь 221 депутат, а опущено в урни було 214 бюлетенів. (201 голос віддали за комуністичного вождя П. Симоненка, за О. Єльяшкевича — 3, М. Ковача — 2, О. Ржавського — 1, за М. Павловського —0).

Лідер ПСПУ Н. Вітренко провернула хитрий перевірочний трюк. У 14 членів своєї фракції забрала бюлетені й строго тримала їх при собі. Робимо примітивний, як одноклітинна водорость, розрахунок: коли від 221 відняти 14 «заниканих» бюлетенів прогресивних соціалістів, виходить — 207. А за даними В. Мішури виходить — 214. Негарно. Ніде в нас немає чесних людей.

Після перевірки пильної Наталі Михайлівни з’ясувалося, що (через збій чи то комп’ютерів, чи то мозків) за Симоненка проголосувало на 10 чоловік менше — 191.

Мабуть, при ВР треба створювати курси з поглибленим вивченням арифметики. Особливо обдаровані розпочнуть пізніше освоєння таблиці множення.

НЕ ЛІЗЬ ПОПЕРЕД БАТЬКА ЛАЗАРЕНКА В ПЕКЛО (45 у.о.)

Тіньовий прем’єр і один із лідерів «Громади» Юлія Тимошенко зробила глибоко національний «наїзд» на парламент. У своїй полум’яній промові як претендента на пост спікера вона, по-перше, заговорила по можливості більш чистою українською мовою (чого раніше з нею не траплялося); по-друге, мова рясніла репліками: «потрібна нова ідеологія для України...», «концепція економічного націоналізму» та зовсім уже радикальне зізнання: «Я — більший націоналіст, аніж будь-хто з присутніх у цьому залі». (Що подумали при цьому в залі націоналісти, невідомо. Мабуть, розгубилися.) По-третє, запропонувала розпочати процедуру імпічменту Президенту.

Загалом Юлія Володимирівна у «кавалерійському» наскоку обійшла на чверть корпусу самого «командарма», лідера «Громади», П. Лазаренка. Йому довелося відмежуватися від жіночої бойової одиниці. Він заявив: «Це особиста думка нашої колеги, яку в кращому випадку підтримують сьогодні кілька депутатів від «Громади». Тобто Павло Іванович невдоволений. Як все одно був би невдоволений Василь Іванович, коли б кулеметниця Анка відкрила вогонь під час його обіду: «Ти що, не бачиш — люди їдять!»

РЕЗУЛЬТАТИ ПОПЕРЕДНІХ ТОРГІВ

№ 1 (72 у.о.) — про те, як депутат, член партії «Реформи і порядок» Зореслава Ромовська зажадала «вигнати із залу злий дух Чебурашки-Барабашки» — купив крокодил Гена. Він збирається помститися Верховній Раді за друга, знайденого з такими труднощами. «А за образу Барабашкою, — обурився крокодил, — Ромовська відповість особисто».№ 2 (52 у.о.) — про те, як Президент сказав, що: 1. «Незадоволений роботою Кабміну», потім закликав: 2. «Від порядку у владі перейти до порядку в державі», та пізніше все ж таки зауважив: 3. «Революційні наскоки на уряд вносять у роботу елементи дезорганізації», (тобто, по суті, нейтралізував лозунг № 2) — придбав Старший тарган. Господар квартири довго мучився, безрезультатно пробуючи вигнати тарганів різними методами. Сусід йому порадив: «Та ти їх просто шугони — вони з переляку й розбіжаться». Прийшов господар, побачив, як вони сотнями по кухні бігають, і, розлютившись, закричав: «Валіть звідси, такі-сякі!» Ломонулося тарганяче плем’я. І так йому ця картина сподобалася, що він мимоволі усміхнувся. Старший тарган обернувся, побачив його посмішку й голосно гаркнув: «Стій, хлопці! Господар пожартував».№ 3 (45 у.о.) — про те, як міністр МВС Ю. Кравченко став бачити у всіх громадянах бандитів: «У нас бандит, який починає працювати в сфері економіки або в ЗМІ, називається «молодий бізнесмен», а той, у якого на руках уже є кров, — «молодий політик» — придбав Шарапов. Він давно помітив, що у деяких досвідчених оперативників очі від напруженої роботи, як-то кажуть, «замилюються». «Особливо, — підкреслив Володя, — коли їх до того ж замилюють».№ 4 (25 у.о.) — про те, як директор УТ-1 І. Сторожук зібрався передачі на своєму каналі робити «більш сучасними та яскравими», однак таким чином, аби залишилися колишніми «назва, зміст і тема» — купив бюрократ-реформатор, створений М. Жванецьким. Його герой любив повторювати: «Важко міняти, нічого не міняючи, — та ми будемо!»
 
 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати