Школярі, поставлені на коліна
Київська середня школа №116, розташована на вулиці Героїв Оборони, займає перше місце в рейтингу початкових шкіл Московського району. Випадків, подібних до того, що стався минулої п'ятниці, ні адміністрація школи, ні керівництво районного відділу освіти не пам'ятають.
Збуджені першокласники розповіли батькам, які прийшли забирати їх зі школи, що вчителька Лана Володимирівна Тулінова пішла кудись на початку першого уроку. Повернувшись наприкінці другого уроку, вона, зі слів учнів, за погану поведінку покарала шістьох із них - поставила на коліна біля дошки перед усім класом. Батьки повідомили кореспондента "Дня", що їхні діти - п'ять хлопчиків і одна дівчинка - простояли таким чином два уроки, що залишалися за розкладом, учителька не відпускала їх навіть до туалету. З більшістю "покараних" дітей удома трапилася істерика. Які саме пункти "Правил поведінки учня" порушили "винуватці" - покрито темрявою.
Директор школи №116 Валентина Алєйнік обіцяла у випадку "розібратися". Проте лише за тиждень, коли із лікарняного повернеться сама Лана Володимирівна. У бесіді з батьками директор школи нарікала на бурхливу фантазію дітей. А також повідомила, що Лана Володимирівна вважається одним із кращих учителів кращої в районі початкової школи. Має десять років педагогічного стажу й першу категорію, нарікань на її роботу жодного разу не надходило. Сама Лана Володимирівна також обіцяла кореспонденту "Дня" детальніше розповісти про те, що сталося... через тиждень. Так, вона поставила неслухняних на коліна, за її словами - хвилин на п'ятнадцять. Однак хіба матері самі не карають так своїх дітей? І вона, за її словами, керувалася "материнськими почуттями"...
У понеділок уранці директор і завуч при закритих дверях розмовляли з дітьми. Умовляли пригадати, як все було "насправді". Не виключено, що до кінця тижня, коли Лана Володимирівна з'явиться у школі, діти дійсно "пригадають", що нічого страшного не сталося.
Як повідомили "День" в Українському центрі досліджень дитинства, централізовано статистика жорстокого поводження з дітьми в Україні просто не ведеться. Служби кримінальної міліції по справах неповнолітніх покликані захищати дітей лише від кримінальних злочинів щодо них. Образа ж "не перебуває в правовому полі Кримінального кодексу...". Та й факти жорстокості в 90% випадків не "залишають" сім'ю або школу - дається взнаки традиція "заминати" подібні випадки. Згадаємо і те, що "свідчення" дитини завжди можна оголосити спотвореними, суб'єктивними й перебільшеними. Віддавши перевагу зваженості дорослого. Примат захисту прав дитини нашим законодавством, на жаль, не передбачений.
Випуск газети №:
№24, (1998)Рубрика
Суспільство