Український прорив?
Цей тиждень минув в основному під знаком благодійності. Адже країна відзначила День боротьби зі СНІДом, День інваліда та День боротьби з торгівлею людьми. Шкода, що, в основному, про допомогу хворим та незахищеним людям згадуємо лише в ці дні. Також цього разу не оминула респондентів «Дня» і політична подія - обрання спікера Верховної Ради. Про це та про інші події читайте в нашій постійній рубриці «ЩО ХОРОШОГО? ЩО ПОГАНОГО?»
Ізабелла ХРУСЛІНСЬКА, керівник проекту «План дій Ради Європи для ЗМІ в Україні»:
- Позитивна подія, яка порадувала не лише мене, а й усю Україну, полягає в тому, що нарешті обрали спікера Верховної Ради. Гадаю, що це є кінець політичної кризи. Незалежно від усього іншого, Верховна Рада все-таки буде працювати. Оскільки я полька, то для мене є позитивним візит польського президента. Хоча впевнена, що не лише для мене це є приємністю. Польща намагається підтримувати українців настільки, наскільки це можливо.
Що стосується моїх моментів у роботі, то на цьому тижні вдалося завершити підготовку до, сподіваюся, цікавого семінару, який відбудеться наступного тижня. Він присвячений iнтернету. Запрошуємо не лише українських, а й європейських експертів. З позитивних, але не політичних речей назву випуск нового альбому гурту «Мандри». Це мій улюблений гурт, і я завжди слідкую за новинками цієї команди.
Негативом назвала б чергову катастрофу на шахті ім. Засядька. Якщо говорити про особисте, то вже кілька тижнів намагаюся купити нове україномовне видання «Вінні-Пуха» з оригінальними малюнками, але, на жаль, ніде не можу знайти. Шкода, що цього видання не передали до книгарень. Але маю надію, що ще знайду.
Василь КРАСНИКОВ, президент Всеукраїнської асоціації представників у справах інтелектуальної власності:
- Минулий тиждень присвятив, в основному, робочим питанням. Наприклад, позитивним, на мою думку, є те, що зібралася громадська колегія представників у справах інтелектуальної власності. Там вирішувалися важливі питання, що пов'язані зі вступом до СОТ. Сьогодні займаємося повним ходом справами, пов'язаними з посяганням на інтелектуальну власність підприємств. Сюди належить і всім відоме ДП АНТК ім. О. К. Антонова. Останнє на сьогодні веде активну боротьбу з цими некоректними посяганнями. Нещодавно були відповідні засідання, і те, що ми добиваємося позитивних результатів на свою користь, гадаю, це для нас неодмінно дуже добре. Що стосується політики, то нарешті обрали голову Верховної Ради. Добре це чи погано - побачимо в майбутньому. Але те, що обрали, це вже добре. Дуже сподіваюся, що нарешті найближчим часом економічна ситуація в країні стабілізується і розвиватиметься нормальним чином.
Інна ТАЛЬЯНЦ, виконавчий директор благодійного Фонду «Товариство «Приятелі дітей»:
- Тиждень, що пройшов, був присвячений більше роботі, аніж приватному життю. Гадаю, що найважливішим було проведення днів, які присвячені соціальним проблемам в Україні: День боротьби зі СНІДом, День інваліда, День проти торгівлі людьми. Наш благодійний фонд взяв активну участь у цьому. Наприклад, День інвалідів цього року для нас став особливим. Тому що з вересня року ми розвозимо інвалідні візки, які отримали від американської фундації, по школах-інтернатах. Також ці візки передаємо громадським організаціям, які об'єднують людей з особливими потребами. І станом на 3 грудня ми розвезли близько половини візків, які отримали. Ми також проводили прес- конференції з цього приводу. І все це робилося для того, щоб привернути увагу громадськості до проблеми, яка гостро стоїть перед нами. Гадаю, що прямо або опосередковано з цим пов'язана десь четверта частина нашого населення. Адже у когось є або дитина, або літні батьки, або родичі, які є інвалідами і потребують особливої уваги. Тому ми всі повинні частіше звертати увагу на подібні проблеми.
Володимир ЩЕЛКУНОВ, президент Українського національного комітету Міжнародної торговельної палати:
- Звичайно, позитивні моменти, які можна виокремити цього тижня, стосуються роботи. Слід сказати, що нещодавно відбулася 194-та сесія МТП, на ній були присутні 97 країн. На цій сесії Український національний комітет звітував про досвід роботи УНК щодо діалогу між владою та бізнесом та стратегії розвитку підприємництва й роботи Національного комітету України. Ця подія є знаковою, бо відбулася вперше в національному комітеті за останні 15 років. Ще ніколи Україна не була зразком співпраці комітету з владою. Другим позитивом є те, що врегульовується питання підтримки України країнами Шенгенської зони. З 1 січня практично всі зони перейдуть на мультивізи. Тобто для ділових структур візи будуть видаватися безкоштовно і на три-п'ять років, а іншим громадянам ця віза коштуватиме на п'ять років усього 20 євро. Це є вже вищий ступінь нормального діалогу між країнами, які є в Шенгенській зоні. Третім позитивним моментом є те, що була широко опрацьована та мала позитивні результати Українська програма «Доброчинна Україна». Вона, нагадаю, була підтримана Секретаріатом Президента та Кабміном. Були проведені акції до Дня інваліда із залученням й іноземних ділових партнерів, і української ділової еліти. Для того, щоб ця робота стала системною і на регіональному рівні, ми вийшли на керівників обласних та районних державних адміністрацій по підтримку.
Першим негативним моментом є те, що вказана попередня ціна за постачання в країну кубометру газу, вона становить 180 у. о. Наша економіка зможе потягнути таку цифру, але буде велике навантаження на галузі, особливо газозалежні. У ході домовленостей раніше фігурувала цифра 160 у.о. за кубометр, але поки що лише дискусії. Таким чином цінова політика, формування рентабельності та конкурентоспроможність може різко похитнутися, в тому плані, що підприємства працюватимуть собі на збиток. Другим негативним моментом є системні вибухи на шахті ім. Засядька. У людей вони вже викликають суцільну нервовість.