Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Політінформація

29 листопада, 00:00
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»
Нова Рада запрацює 12.12.12

Урочисте відкриття роботи Верховної Ради 7-го скликання відбудеться 12 грудня. Про це повідомив лідер фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов по завершенню засідання робочої групи у середу, пише «Українська правда». Разом із тим депутати більшості після того, як опозиція пішла, прийняли рішення, що наступне засідання підготовчої групи відбудеться о 15 годині понеділка 3 грудня. Голова Верховної Ради Володимир Литвин попросив фракції до понеділка розподілити своїх представників у чотири підгрупи, які займатимуться організаційними питаннями у роботі нової ВР. Як відомо, представники опозиції покинули засідання групи з підготовки до роботи Верховної Ради 7 скликання. Перед тим вони вимагали, щоб провладні фракції ознайомилися з текстом постанови про персональне голосування і прямо на засіданні робочої групи озвучили свої позиції з цього приводу. Зі свого боку, голова Верховної Ради Володимир Литвин запропонував працювати за регламентом і одночасно ознайомлюватися з постановою. Однак опозиціонери вимагали негайного рішення і пропонували провладним фракціям 30-хвилинну перерву для його ухвалення. У підсумку робоча група перейшла до розгляду питання щодо дати установчого засідання Верховної Ради нового скликання, а опозиційні депутати, не домігшись свого, вийшли з зали засідань. Вже у кулуарах вони повідомили, що не вважають за потрібне розглядати питання розподілу комітетів або дати установчого засідання парламенту до моменту ухвалення постанови про персональне голосування.

Новообрані депутати побили рекорд за кількістю заяв на житло в Києві

Близько 180 новообраних парламентарів написали заяви про їхнє розміщення в Києві. За словами голови регламентного комітету Верховної Ради VI скликання, представника Партії регіонів у підготовчій депутатській групі з організації роботи нового парламенту Володимира Макеєнка, такої кількості заяв від депутатів на житло в Києві не було ніколи, повідомляє «Інтерфакс-Україна». «Потрібно з кожним розмовляти індивідуально, тому що справді юридично мають право: не прописаний у Києві, не має квартири в Києві. Але коли дивишся аналізи соціологів і скільки витрачено матеріальних ресурсів в округах, відчуваєш, що людина може вирішити собі все сама, але вона чомусь пише заяву», — сказав «регіонал». «Близько 180 депутатів потрібно розселити. Наш готель, по-моєму, витримає 85... Потрібно, щоб робоча група почала працювати, і та підгрупа, яка займатиметься розселенням, чітко бачила і знала, скільки депутатів, які депутати і які в нас можливості», — сказав Макеєнко. При цьому він зазначив, що в цьому скликанні парламенту по допомогу в розселенні звернулося дуже багато депутатів. «Такого напливу заяв не було ніколи», — сказав Макеєнко. Депутат пояснив, що це пов’язано з тим, що дуже багато нових народних депутатів обрані в регіонах і до цього не проживали в Києві. Водночас він не уточнив, представники якої політичної сили написали найбільше заяв. Макеєнко також повідомив, що Партія регіонів має пропозиції щодо розсадження депутатів у сесійній залі. Проте він не озвучив їх, пославшись на те, що в цьому питанні необхідно вислухати пропозиції інших політичних сил. Як повідомлялось раніше, що кожний другий самовисуванець нової Ради — мільйонер.

Група «Першого грудня»: вибори перетворили образ влади на скандальну карикатуру

Відомі інтелектуали обурені діями влади, але відчули «зміцнілу надію на здорові сили у нашому суспільстві». Про це повідомляє прес-служба Групи. Ініціативна група «Першого грудня», до якої входять відомі інтелектуали та суспільні діячі, оприлюднила заяву з оцінкою виборчої та поствиборчої ситуації в Україні. «За результатами голосування ми насамперед відчуваємо зміцнілу надію на здорові сили у нашому суспільстві — ті сили, які не залишилися байдужими, не продали свої голоси і в багатьох гострих ситуаціях не допустили у парламент відвертих шахраїв. В Україні є і національний, і демократичний дух, і його сили переважають», — підкреслили В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський та Ігор Юхновський. Вони також додали, що «відчувають неспокій у суспільстві і бачать вияви волі людей обстоювати свій голос».Моральні авторитети засудили дії влади: «Запевнення влади у демократичній бездоганності виборів залишилися порожнім звуком. Ми обурені тим, що у виборчий процес було залучено силові структури. Факти демонстративних порушень перекреслили демократичний характер виборів». «Фарс з багатоденними підрахунками голосів, страх перед мирними зібраннями, маніпуляції з результатами голосувань перетворюють образ впевненої влади у скандальну карикатуру, яка викликає подив у нашому суспільстві та в світі», — підкреслили учасники групи «Першого грудня» та відзначили, що «особливим цинізмом виглядає тиск на вже обраних депутатів». У заяві водночас наголошено: «Досягнення справедливого і демократичного ладу всієї нашої держави — це справа не лише представників політичних сил з влади чи опозиції, а завдання всього народу».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати