Перейти до основного вмісту

Чого очікують від виборів кияни?

Експерт: «...ні господарника, ні клоуна. Вони чекають менеджера»
26 лютого, 10:15
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня», 1998 р.

Знаєте, що таке прозріння? Нещодавно я мала нагоду відчути це на собі. Дві звичайні жіночки — інтуїція підказує, що поштарки або квартальні, — обговорювали дуже очікувану багатьма подію — вибори Попова. Саме так, не вибори мера Києва, а вибори Попова, які, на їхню думку, мають відбутися десь у березні, бо саме до цього часу кияни безкоштовно отримуватимуть на дому газету Київради. Прийшло прозріння — ось хто все знає! До березня не так і багато часу, отож маємо можливість перевірити, чи справдяться прогнози цих обізнаних у питаннях міського управління киянок.

Дата виборів київського самоврядування досі відкрита. Малоймовірно, що вибори відбудуться до травня, коли спливає п’ятирічний термін роботи нинішніх депутатів. Зовсім неймовірно, що хтось чекатиме до жовтня 2015 року, коли мають відбутися чергові вибори до органів місцевого самоврядування України. Хоча, як заявив уже лідер «УДАРу» Віталій Кличко, «ми не виключаємо, що знову вибори в антиконституційний спосіб зможуть перенести на наступний рік — навіть є розмови, що виборів у місті Києві не буде до 2015 року».

Так само невідомо, хто ж буде змагатися за перемогу на «виборах Попова». Знову ж таки, «Батьківщина» уже підтримала Кличка як єдиного кандидата від опозиції. Опитування Центру Разумкова, проведене в Києві з 5 до 13 лютого 2013 року, показує, що найбільше шансів має Віталій Кличко як єдиний кандидат від ВО «Батьківщина», партії «УДАР» та ВО «Свобода» — 49%. Олександр Попов отримав 25.9% голосів опитаних. Разом з тим майже 16% опитаних ще не визначилися з вибором, а 4,8% віддали б свої голоси за іншого кандидата (в опитуванні пропонувалося обирати між Василем Горбалем, Віктором Пилипишиним, Олександром Омельченком, Віталієм Кличком та Олександром Поповим). Між тим амбіції стати мером є і в Петра Порошенка, і в Івана Салія, і навіть у Олега Ляшка.

Абстрагуючись від довгого списку осіб, які належать до охочих сісти в крісло київського міського голови, ми запитали, директора Аналітичного центру «Політика» Миколу ДАВИДЮКА, чого від виборів очікують кияни:

— Кияни не чекають ні господарника, ні клоуна. Вони чекають менеджера, який міг би вирішити найнагальніші проблеми міста. По-перше, це транспорт як громадський, так і приватний. По-друге, проблема ЖКГ.

Якщо опозиція не домовиться, а діятиме так, як сьогодні, коли Яценюк підставляє Кличка, відбуваються якісь інтриги, то Попов може перемогти кандидата від опозиції навіть з великим відривом у 20%. Варто пам’ятати, що місто завжди голосує проти, завжди ламає якісь партійні розкладки, чи то владні, чи опозиційні. Це відбувається завдяки тому, що Київ має європейський рівень підключення до Інтернету, а отже, вільний доступ до нецензурованої інформації, тут багато підприємців, які вміють лічити гроші, знаються на законодавстві, зрештою, партіям доведеться працювати з інтелігенцією, а для цього потрібна чітка програма дій, а не гасла.

Є 5—10%, а інколи 25—30% виборців, які сприймають свій голос не як громадянський обов’язок, а як товар. Ці голоси завоювати найлегше.

Щодо часу проведення виборів, то про це, на жаль, киян не запитують. Вирішувати це питання будуть якісь кулуарні домовленості. Ймовірно, вибори відбудуться десь у червні-липні. На цей час середній клас зазвичай планує свої відпустки, а бабусі — головний електорат Попова — ще не на дачах.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати