Про вихід ювілейних монет
Періодично газета «День» друкує статті про пам’ятні монети, які випускає наш Національний банк. Це, безперечно, цікаво, корисно, а можливо, і чимось допомагає Національному банку.
Недавно Національний банк опублікував в Інтернеті план випуску пам’ятних монет на 2014 рік. Як ми знаємо, цей рік пройде під знаком 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Президент України В. Ф. Янукович закликав керівників всіх рівнів підійти до відзначення цієї дати не формально, а з максимальною відповідальністю. Наш Національний банк приділив увагу цій даті і запланував випустити аж тисячу півкілограмових срібних монет під назвою «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття». Що банк це зробить, то добре, але треба бачити, що тираж цих монет дуже малий і що ці дуже дорогі монети розраховані для дуже багатих людей. Тому в розвиток вимог Президента треба би начеканити двоунцієві срібні монети більшим тиражем для ширшого кола нумізматів і двогривневі мідно-нікелеві монети масовим тиражем. Таким чином Національний банк гідно відзначить ювілей нашого генія. А досвід випуску таких серій монет у банку є, як і час для реалізації такого плану.
З другого боку, Національний банк запланував випустити пам’ятні монети «220 років Одесі». Що би то значило? По-перше, це не кругла дата, а по-друге, всім відомо, і газета «День» про це згадувала, що на місці теперішньої Одеси стояло містечко Хаджибей. Одеса старіша за 220 років. Чому про це ми мовчимо? Чи це новітня апологетика діянь імператриці Катерини ІІ, чи це новітня «потемкинская деревня»?
З повагою
Надія ПОДОЛЯ, Ужгород
Випуск газети №:
№154, (2013)Рубрика
Пошта «Дня»