У Луцьк-2020: без політики, але з економікою
Благодійний фонд стає посередником між громадою міста та депутатамиНовий проект, який збирається втілювати у життя благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк», виник, можливо, й спонтанно, але має перспективне майбутнє. Його основою стали анкети, заповнені мешканцями міста напередодні останніх парламентських виборів. Благодійний фонд діяв задовго до цього, але зустрічі з лучанами спонукали у майбутньому народного депутата Ігоря Палицю сконцентрувати проблеми громади в одному аналітичному центрі. Минулими вихідними Ігор Палиця зустрівся з представниками місцевих і всеукраїнських засобів масової інформації, аби представити проект «Луцьк-2020».
Це сайт доступний кожному мешканцю міста, якому потрібно лише зареєструватися, аби уникнути безпредметної розмови у майбутньому. У розділі «Усі вулиці міста» можна відшукати свій будинок, побачити, які проблеми хвилюють його мешканців, і при потребі додати свою. Коли кількість звернень громадян щодо того чи іншого питання досягне умовно критичного рівня, це стане підставою не тільки для звернення благодійного фонду до органів влади міста з цього приводу, а й конкретної його участі у вирішенні питання. Наприклад, придбання спецтехніки для комунальних підприємств, облаштування спортивних майданчиків, від відсутності яких найбільше потерпають луцькі школи, і чимало з них завдяки благодійному фонду «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк» їх уже отримали. Є на сайті і розділ навчальних закладів, де можна побачити вузькі місця у діяльності кожної школи. Таким чином сайт проаналізував понад 50 тисяч анкет, які заповнили напередодні виборів лучани. Водночас лучани отримали й своєрідний довідник, бо на сайті для кожної вулиці вказано координати дільничого та дитячого й сімейного лікарів, а також комунальних підприємств, котрі обслуговують цей мікрорайон.
Цікаво, що окремим рядком розміщено інформацію про депутата міської ради, обраного мешканцями мікрорайону. Адже не секрет, що більшість громадян автоматично чи, простіше кажучи, наздогад буряків обирає своїх представників у міську раду. Бо найчастіше на тому спілкування депутата зі своїм електоратом і закінчується. Він вирішує або свої особисті проблеми, або підкоряється у прийнятті рішень партійній дисципліні. Ігор Палиця каже, що був здивований, коли за стільки часу у благодійний фонд, відомий у місті своїми добрими справами і після виборів, не звернувся за підтримкою жоден депутат міської ради. «Нас не цікавлять гроші міського бюджету, ми нічого ні в кого не просимо і не забираємо, а хочемо допомагати міській громаді, аби Луцьк ставав європейським містом», — вважає Ігор Палиця.
Найбільше лучан, чиї зауваження щодо міських проблем опрацьовано для проекту «Луцьк-2020», скаржаться на якість води у міському водопроводі. І багатьох не задовольняють луцькі дороги. Інформація є по кожному будинку, навіть під’їзду. На запитання, чи не шкода витрачених коштів, адже не секрет, що часто народ сприймає благодійника як своєрідну дійну корову, Ігор Палиця відповів, що шкода грошей тоді, коли їх витрачають нераціонально. Те, що він робить, заснувавши благодійний фонд, вже підтримали його друзі, і значну частину коштів фонду становлять їхні внески. Інвесторам фонду імпонує саме те, на що витрачають їхні гроші. Наразі Ігор Палиця повідомив, що буде профінансовано (а це півтора мільйона гривень) розробку проекту майбутнього студентського містечка у Луцьку. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, в якому народний депутат є головою наглядової ради, планує почати його спорудження з сучасних наукових лабораторій, навколо яких формуватиметься вся інфраструктура. Фінансування кількох із них уже забезпечив «Фонд Ігоря Палиці — Новий Луцьк».