Американці зареєстрували проект закону про захист від витоків інформації
Дискусії навколо питання щодо "цифрового права" та збереження особистої інформації тривають. Після гучних скандалів та обговорень у суспільстві, та після численних випадків порушення цього права, деякі американські сенатори вирішили розробити законопроект, який би забезпечив більш надійний захист від витоку даних, - повідомляє infosecurity-magazine.com.
Закон передбачає розробку гнучних стандартів безпеки для підприємств, що працюють із персональними даними громадян, та кримінальну відповідальність за порушення цих норм. Окрім того, відповідно до документу, компанії мають попереджати своїх клієнтів про витоки інформації. Через те, що у різних штатах існують різні стандарти щодо сповіщення клієнтів, сенатори пропонують розробити єдину концепцію.
Також додамо, що одні з найбільших інтернет-компаній світу - Apple, Google, Microsoft, Facebook, Yahoo та LinkedIn - продовжують повідомляти про спроби порушення "цифрового права". За їхніми даними, Агенство національної безпеки США продовжує вимагати від них дані певних осіб. У компаніях наголошують про недопустимість витоку персональної інформації, - повідомляє Techcrunch.com.
Як зазначає видання, компанії вирішили оприлюднювати звіти про те, скільки запитів щодо персональних даних користувачів вони отримали від уряду та в якому обсязі були надані відповіді. Відповідні звіти готуються два рази на рік. Оприлюднення таких даних стало можливим через нові реформи щодо прозорості, заявлені нещодавно Бараком Обамою.