Для чого збиралася Рада?
«Конкретного плану роботи не було, та й законопроекти для розгляду вибрали з тих, що були», - депутат![](/sites/default/files/main/articles/24042014/main-9649.jpg)
Позачергове четвергове засідання ВРУ завершилося безрезультатно. Каменем спотикання для депутатів стало голосування за включення до порядку денного сесії ряду питань.
Не спромоглися народні обранці і прийняти рішення, ухвалення якого представники громадськості вимагали від Ради вже не перший тиждень. «Пародія! Сьогодні нарешті домоглися, щоб поставили на голосування заяви про позбавлення депутатства так званих «сумісників», тобто депутатів, які антиконституційно поєднують депутатство з іншими державними посадами. І що? І Рада не дає необхідні голоси! Тобто «сумісництво» продовжуватиметься! А якщо депутати дозволяють собі порушувати Конституцію, то хіба можна очікувати виконання законів від решти громадян? І взагалі, голосів для позитивних голосувань сьогодні у ВР нема...», - написав у своєму Facebook народний депутат Олесь Доній.
Голосів і справді не виявилося, а засідання ВРУ продовжили у форматі дискусії та обговорення законопроектів, які так і не заручилися підтримкою парламентарів. Причому подекуди свої голоси за ухвалення насущних питань відмовлялися давати не лише представники парламентської опозиції – ПР та КПУ, які не голосують в унісон із більшістю за замовчанням, але й члени парламентської коаліції.
«Не голосуватимемо, допоки не побачимо те, за що голосуємо, - прокоментував народний депутат від «УДАРу» Віктор Пинзеник. - Тексту багатьох законопроектів немає на сайті Верховної Ради. Ми їх навіть не читали. Голосувати ж за шило в мішку не бачу сенсу».
Чи адекватні дії політиків до викликів сьогоднішнього дня? Що все ж завадило депутатам продемонструвати консолідованість ВРУ у важкій для країни ситуації? Депутати з різних фракцій та груп, із якими вдалося поспілкуватися, називають відразу кілька причин.
- «Зараз іде виборча кампанія», - розповів «Дню» народний депутат від «Батьківщини» Сергій Соболєв. Причому як президентська, так і на крісло мера Києва.
«У стінах ВРУ є близько 10 кандидатів на посаду президента України. Очевидно, що це не сприяє конструктивній роботі парламенту, - додає Юрій Сиротюк. - Є питання щодо стійкості коаліції. Приміром, учора за кілька законопроектів, крім ударівців, відмовлялася голосувати низка депутатів від групи «Економічний розвиток». «Ця коаліція ще місяць тому була коаліцією меншості і налічувала 175 депутатів від опозиції. Під страхом революції гідності та українців до неї доєдналося багато перебіжчиків з Партії регіонів. Проте зрозуміло, що вони – тимчасові попутчики. Страх від революції у них вже перейшов, натомість старі повадки залишилися – всі шукають для себе якихось матеріальних вигод від коаліції», - говорить він.
На думку політика, фактично нинішня коаліція є коаліцією меншості, до якої тимчасово хтось приєднується, а тому очікувати стовідсоткового голосування за всі законопроекти від представників формальної більшості сьогодні не варто. «Ситуація нестабільна і вкрай нестійка, - резюмує Юрій Сиротюк. – Нас це не задовольняє. Однак доводиться шукати якийсь вихід, щоб цей парламент дійшов до президентської кампанії і дочасних виборів до ВРУ. Парламент нині – єдиний легітимний орган влади. Якщо ми відправимо його у відставку – Путін забере Україну як Дике поле – територію без влади».
«Зібралися, бо треба було збиратися. Конкретного плану роботи не було, та й законопроекти для розгляду вибрали з тих, що були», - поділився з «Днем» один із депутатів, який входить до парламентської більшості.
Ближче до обіду кількість присутніх у стінах Верховної Ради депутатів зменшувалася в геометричній прогресії, а по кулуарах поодиноко ходили лише окремі народні обранці. У результаті, спікер Турчинов закрив засідання. Наступний раз депутати планують зібратися у вівторок, 29 квітня.
Як повідомив «Дню» Сергій Соболєв, до розгляду планують включити питання змін до Конституції. «Це дасть можливість зібрати максимальну кількість людей», - впевнений Соболєв.
Author
Юлія ЛучикРубрика
Подробиці