Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

З поверненням, герої!

Поки миколаївські десантники відновлюють сили, за ініціативи волонтера формують батальйон «Фенікс»
12 серпня, 10:09

Минула п’ятниця стала для миколаївців особливим днем: вони зустрічали бійців 79-ї окремої аеромобільної бригади, яких майже три тижні було заблоковано на кордоні з Росією. На своїх героїв біля КПП 79-ї окремої аеромобільної бригади чекали міський голова Юрій Гранатуров, голова обласної ради Тарас Кремінь, батьки, рідні та друзі десантників, а також сотні миколаївців, які хотіли висловити свою вдячність хлопцям за все, що вони роблять для захисту України.

Міський голова запевнив: «Ми допоможемо хлопцям усім, чим зможемо. Усіх охочих учасників антитерористичної операції ми забезпечимо земельними ділянками для індивідуального житлового будівництва у розмірі 10 соток у межах міста. Ми зробимо все можливе для того, щоб звільнити від квартплати учасників АТО, для всіх учасників АТО та їхніх близьких ми зробимо все, щоб вони могли відновитися».

Одна з матерів військовослужбовців, що чекали своїх синів уже п’ять місяців, поділилася: «Моєму синові 44 роки. Він мені дзвонив дуже рідко. Ми всі чекали його з нетерпінням: і діти, і я, і дружина, всі родичі. Всі моляться за нього. Я думаю, що кожна мати турбується і кожна просить Бога, щоб всі повернулися живі та здорові. Днями ми хоронили командира, який всього кілька днів не дожив до виведення (майор Сергій Кривоносов, закривши собою товариша, загинув 4 серпня. — Авт.). Це були дуже страшні похорони, такий молодий хлопець. Хочеться, що всі вони були живі та здорові і щоб залишилися в місці дислокації».

Інша жінка, теж родичка військового, розповіла: «Я чекала на чоловіка своєї племінниці. Він замполіт, з першого дня в зоні АТО. Чудовий хлопець. Син у мене також військовий. У нас вся родина військових. Душа болить. Нещодавно поховали одного хлопця, а тут радіємо за інших, що вони повернулися. Дякуємо їм за все, що вони для нас роблять».

Героїв зустріли автомобільними сигналами, оркестром, вигуками: «Слава героям!», «Слава ВДВ!», «Слава десантникам!», «Дякуємо вам!» та гімном України. Миколаївці зустрічали кожен автобус, кожен БТР, кожен автомобіль, який віз бійців 79-ї окремої аеромобільної бригади додому. Кожного десантника зустрічали сльозами радості, аплодисментами, квітами та поцілунками. Військові також не стримували емоцій від повернення додому та зустрічі з рідними та близькими, але про події в зоні АТО розповідали з неохотою.

Разом із десантниками приїхав і «син полку» — цуценя Тімка, який провів немало складних днів під обстрілами з «Градів» разом із хлопцями. За кілька днів він став улюбленцем всіх, хто слідкував за життям 79-ї у «Фейсбуці», тож Тімці також дісталися оплески та поцілунки.

Військовий 79-ї ОАЕРМБр Михайло поділився: «Я в шоці, що нас так зустрічають. Ми дуже радіємо, що повернулися. Може, ми щось не так робили, але ми трималися, чесне слово. Що змогли — те зробили. Тягнули всіх за собою. Техніку намагалися не залишати. Але в останні моменти прийшлося вже палити все і їхати. Сподіваюся, що все це скоро закінчиться. Цій війні час закінчитися». Інший військовий 79-ї окремої аеромобільної бригади додає: «Нас три бригади разом звели. Ми виходили під «Градом» та мінометним обстрілом». Валерій, військовий 79-ї ОАЕРМБр, уточнює: «Ми думали, що буде прохід, як обіцяли. Але проходу не було. Був прорив. Я дуже щасливий, що повернувся і дуже дякую за таку зустріч!»

Трохи більше про прорив військових розповів Юрій Бірюков, керівник волонтерської групи Wings Phoenix, який опікується 79-ю бригадою, починаючи від подій в Криму: «Операцію було заплановано, наскільки мені відомо, вже досить давно. Чекали тільки на зручний випадок. Операцію розробляли штабом АТО. Тож тут жодної самодіяльності не було. Були раптовості. Виходили тяжко. Обстрілювали дуже щільно. Постраждало дуже багато техніки. Багато поранених. Під час виходу з 79-ї бригади ніхто не загинув. Але загинули прикордонники».

Юрія Бірюкова миколаївці також зустрічали як героя, адже завдяки йому та волонтерській групі Крила Фенікса, якою він керує, 79-та ОАЕРМБр отримала не одну сотню бронежилетів, касок та іншого захисного обладнання та спеціальної техніки, яка щодня рятує життя хлопців: «Насправді вся наша робота і моєї групи, і моя, вона була б не можлива без допомоги всієї країни. Тож це всім нам спасибі, ми всі робимо одну роботу, — каже Юрій. — Ми, звичайно, будемо допомагати хлопцям і надалі. Сподіватися на державу як було складно, так складно і зараз. Відповідно ми готуватимемо і зимову форму, і весняну, і літню на наступний рік. Ми 23 роки всі дружно було співучасниками розвалу нашої власної армії. Дай Бог, ми справимося з побудовою нашої армії швидше, ніж за 23 роки. У нас просто немає такого великого проміжку часу».

Також Юрій Бірюков поділився інформацією щодо формування батальйону «Фенікс» на базі 79-ї ОАЕРМБр: «Щодо батальйону «Фенікс» при 79-й ОАЕРМБр, командир бригади отримав директиву. Але не все просто, при формуванні штатного складу діяли переважно за старими схемами. Ми будемо намагатися трохи це змінити, оскільки накопичений колосальний бойовий досвід, який треба терміново застосовувати, інакше знов будуть втрати. Бійцем батальйону я не буду, оскільки думаю, що принесу більше користі всім, не перебуваючи в окопі на передовій. Унікальність батальйону полягатиме в тому, що є пряма домовленість з Міністерством оборони, що вони екіпірують батальйон технікою, а ми спробуємо його екіпірувати засобами зв’язку, формою, взуттям, засобами маскування, тепловізорами і всі іншим так, як ми вважаємо за потрібне. Думаю, що батальйон «Фенікс» буде найсучаснішим екіпірованим підрозділом в армії України. Уже знайдено надувні модульні палатки взводні, ми провели переговори з постачальником автомобілів, які будуть використовувати замість УАЗиків. Зараз шукаємо нормальні засоби зв’язку, комп’ютери, супутникові системи. З понеділка цього тижня ми все це починаємо купувати. Також з понеділка розпочинається набір у батальйон. Терміни у нас дуже стислі».

За словами заступника командира 79-ї аеромобільної бригади Івана Савки, військові, які повернулися з зони АТО, перебуватимуть в Миколаєві у відпустці 2—3 тижні, поки буде відбуватися підготовка техніки, для повернення на Схід країни. В той же час керівництво бригади запевняє, що в разі необхідності, військові будуть відкликані з відпусток для оперативного повернення в зону АТО.

ДО РЕЧІ

Бійців зустрічали в Кіровограді та Одесі

Минулої п’ятниці військові герої, які разом із бійцями 72-ї і 79-ї бригад перебували в оточенні, повернулися і до Кіровограда. Місцеві не встигли підготували для них урочистого прийому, оскільки заздалегідь їх не було поінформовано про повернення бійців, але радість зустрічі від того не була меншою. Також 9 серпня у відпустку повернулися одеські прикордонники, яким удалося прорвати оточення біля прикордонного пункту Должанський на Луганщині. Їх також зустріли більше сотні одеситів як героїв — зі словами подяки та слізьми радості, квітами та подарунками.

Але, на жаль, і в Кіровограді, і в Одесі цей понеділок став днем жалоби. У Кіровограді прощалися з 26-річним прикордонником Андрієм Матвієнком, який загинув, перевозячи поранених. Одесити сумують за трьома прикордонниками, які загинули біля Должанського.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати