Перейти до основного вмісту

«Контрасти» у контексті ювілеїв

У Львові триває ХХ Міжнародний фестиваль сучасної музики
29 вересня, 16:59
ФОТО РОМАНА БАЛУКА

Почалися «Контрасти» 26 вересня вечором світлої пам’яті  видатного українського композитора Віталія Губаренка, котрому минуло б 80 років, та професора Львівської музичної академії Ігоря Кушплера. У цьому концерті, що відбувався у Концертному залі ім. Станіслава Людкевича, прозвучали моноопера Губаренка «Листи кохання» та  камерна опера Джанкарло Менотті «Телефон», в якій співали учні Кушплера — Анна Шумаріна та Руслан Скоролітній.

Другого фестивального дня до Львова завітали польські гості — музиканти ансамблю Percussion and Pianos Ensemble, що запропонували публіці досить різнопланову музику, зокрема Броніслава Казімєжа Пшибильського, Олександра Арутюняна й Арно Бабаджанян, Нільса Ровера та Йєнса Шлікера і Єжи Бауера.

Програма недільного фестивального концерту поєднала твори класики і сучасності. За словами музикознавця Лідії Мельник, котра забезпечує інформаційний супровід «Контрастів», Перший фортепіанний концерт Фридерика Шопена, котрим розпочався вечір, піаністка Діна Йоффе вже виконувала на львівській сцені майже чотири десятиліття тому. Струнний секстет Ріхарда Штрауса — це також нагадування про ювілей, 150-річчя від дня народження композитора. Також пролунав у концерті шостий Concerto Grosso Альфреда Шнітке, котрому цього року минуло б 80 років. 

Понеділковий «контрастний» вечір також присвячено 80-річчю — Гії  Канчелі. Щоправда, львів’яни вітали композитора, випереджаючи час (день народження Гії Олександровича — 10 серпня). Але Канчелі — справді непересічна особистість. Його ще називають народним композитором, позаяк музику «Маестро Тиші» знають і широкі кола слухачів  (кінофільми «Міміно» і «Кін-Дза-Дза»), і вузькі.

Сьогоднішній концерт «контрастів» — теж ювілейний, до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. У програмі — музика Бориса Лятошинського, Левка Ревуцького, а також плеяди українських композиторів-шістдесятників у виконанні хору «Київ».

Триватиме фестиваль до 12 жовтня, і це, з нагоди 20-річного ювілею фестивалю, — 20 імпрез, які охоплюють чи не всю палітру сучасної музики — від класики ХХ століття до найновіших експериментів, від творчих зустрічей з відомими композиторами до лекцій та дискусій, від традиційних концертів до театральних постановок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати