Світ дитинства та казок
Як змінилася ілюстрація за 10 років — на виставці Ольги Кваші![](/sites/default/files/main/articles/01102014/12oblozhka.jpg)
Виставка «Живопис. Ілюстрація» експонується в Музеї книги і друкарства України. Це прекрасні ілюстрації до книжок Романа Скиби «Кожному по скибці» (2007), Блеза Сандрара «Маленькі негритянські казки для білих дітей» (2007), «Різдвяна зірничка» — упорядниця Марія Горбаль (2007), Євгена Гуцала «Зайці в полі варять борщ» (2014), Олега Жовтанецького «Баранцеві снитися лука» (2014).
Представлені на вернісажі роботи створювалися протягом тривалого часу — з 2004-го по 2014 рік, і це дає можливість прослідкувати, як змінилася авторська техніка та літературні вподобання майстра.
Ольга Кваша народилася 1976 року в Луцьку, закінчила Львівську академію мистецтв, зараз активно співпрацює з декількома видавництвами та галереями, живе і працює у Львові. Нині її картини оцінені багатьма шанувальниками не лише в Україні, але й у Японії, Бразилії, США, Великобританії, Франції та інших країнах.
— Сучасному митцеві необхідно добре вивчити історію — не лише хронологію подій, але і саму сутність розвитку всієї культури нашого народу. Це важливо для того, щоб мати своє незалежне судження, — говорить Ольга КВАША. — Лише добре знаючи досягнення багатьох поколінь попередників, ми, художники, зможемо подарувати глядачам якісний, сучасний і неповерхневий творчий продукт».
«ЛОСЬ»
На виставці глядач потрапляє в казковий рай, де під найніжнішими відтінками піднебесся шелестять прозірчасті чагарники з витонченого мережива листя і барв. Живописні роботи Ольги — це широкі брами у світ поезії і витонченого смаку, а ілюстрації до книг наповнені атмосферою довіри і добра, а також унікальним стилем оформлення, який завжди неповторний і властивий кожному літературному твору.
Специфіка ілюстрації дитячої книги відображена у здатності як самого письменника, так і художника вникнути у світ дитячої психіки, говорити образами і поняттями, які близькі юному сприйняттю.
Серед представлених на виставці ілюстрацій — справжні шедеври дитячої літератури: негритянські казки від француза Блеза Сандрара, які він присвятив «Дані в обмін на її пінгвіна, Клод — за її курча, а також маленькому юнзі Анре від його командира». Чудовий український автор Євген Гуцал вигадав дивовижну історію про зайців, які варять у полі борщ. Ольга Кваша створила яскраві, веселі, а часом і зворушливо-ліричні образи, які дуже ємко і гостро передають неповторний світ кожного літературного твору.
Виставка експонується до 12 жовтня.