Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Студентка, викладач і волонтер

Марія Дяченко кожну свою ініціативу пов’язує з допомогою бійцям
31 жовтня, 15:17
ФОТО АВТОРА

Із 21-річною Марією Дяченко зустрілася на одному із благодійних ярмарків, які вона організовує разом з друзями, щоб зібрати кошти на допомогу односельцям, котрі перебувають у зоні АТО. У рідному Воронькові Бориспільського району дівчину знають як надзвичайно виховану, щиру та скромну. Школу закінчила із золотою медаллю, крім того, закінчила музичну школу, грає на флейті й фортепіано. Марія досконало володіє англійською та арабською, яку вивчила самотужки настільки досконало, що араби іноді сприймають її за свою...

Сьогодні Марія Дяченко — студентка-п’ятикурсниця Київського національного лінгвістичного університету і водночас викладач арабської мови на факультеті сходознавства. Цікаво, що найстараннішим своїм студентом Марія називає ректора свого вишу Васька Романа Володимировича. «Я вивчаю арабську мову, щоб допомогти Україні встановити взаємозв’язки з іншими країнами світу, щоб стерти кордони недовіри, — розповідає Марія. — Звісно, проникає до багатьох країн російська пропаганда. Я хочу, щоб люди в арабських країнах знали правду, тому вже написала декілька статей для арабських інформаційних сайтів та електронних газет. Хочу бути містком правильної інформації».

Попри зайнятість, дівчина активно займається волонтерством. Разом зі своїми друзями організовує збір коштів для воїнів-односельців та їхніх побратимів, які воюють на Донбасі. Вони проводять ярмарки, де реалізовують власноруч виготовлені речі: меблі, картини, прикраси, обереги; купують теплі речі та військове спорядження для бійців, підтримують їхні родини. Марія листується з бійцями, намагається підбадьорити, підтримати їх психологічно. На продуктах харчування, які вона передає в зону АТО, прикріплює листівочки з написами: «Тримайтеся! Ми з вами!», «Чекаємо вас з перемогою!». А під час згаданого ярмарку вона організувала для дівчаток-підлітків безпрограшну лотерею: придбавши її за символічну суму, кожна отримувала цікавий подарунок. А нещодавно разом з мамою вирішила вирощувати і продавати квіти, а виручені кошти віддавати в загальну касу односельців-волонтерів на допомогу українським військовим.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати