Пісня для Надії Савченко
У Києві представили кліп «Дайте волю Надії», присвячений льотчиці-заручниціАвтори хочуть, щоб цей проект посприяв єднанню українців для визволення своїх політв’язнів у Росії й розбудови країни. Попри сумний привід для її створення, пісня — весела. Головний герой у виконанні Сергія Файфури у тільняшці й шкіряному шоломі льотчика виспівує: «Дайте волю пілоту Надії! Не зламати вам наших надій!». «Ми свідомо пішли на такий формат, використовуємо гротеск, щоб перекрити негатив. Українці переможуть завдяки своєму позитиву. Цю пісню робили не заради забави, її мета — спонукати громадян до дій», — пояснив автор пісні Сергій Файфура.
Ідея композиції з’явилась у вересні. За кілька ночей Сергій написав пісню, потім її записали і за добу зняли кліп. «Чудова робота, в ній величезна сила. Багато людей говорять вірні речі, але роблять це без енергії. У цьому кліпі є енергія, композиція запалює. Пісня «Дайте волю Надії» стверджує, що в українців є майбутнє. Думаю, ця пісня лунатиме скрізь, навіть за кордоном, — ділиться враженнями директор ТОВ «Аквасервіс» Тетяна Юркова, один з авторів проекту. — Надія Савченко — взірець, з якого ми всі маємо брати приклад. Кожна українка в якійсь мірі — Надія Савченко».
Сергій Файфура зізнався, що зараз працює над альбомом українських патріотичних пісень. Автор композиції «Дайте волю Надії» зауважив: «Наш інформаційний простір перенасичений російською попсою, фільмами, пресою і книжками. Це треба змінювати. Ми сигналізуємо нашим каналам і радіостанціям, аби відмовлялися від російської продукції і брали якісну українську музику».
Сестра Надії Савченко Віра передасть заарештованій льотчиці текст пісні й скріншоти деяких кадрів із кліпу. Подивитися відео Надія зможе на волі — зараз це неможливо. «Кліп класний. Такі речі мають бути сьогодні. Похоронів у нас вистачає, а радісні мелодії підіймають настрій. Це необхідно тим, хто на передовій», — переконана Віра Савченко.
За словами Віри, у російській в’язниці її сестра читає книжки з тюремної бібліотеки — зазвичай, класичну літературу. Тюремники поважають Надію й побоюються її. До особистої справи української льотчиці прикріплені стрічки, які вказують на схильність до втечі, самогубства і бунту. Слідчі заходять до Надії рідко, боєць на самоті перечікує від суду до суду. Віра Савченко стверджує: «Наш план — зробити так, аби Надія скоріше вийшла. Росія робить щедрі пропозиції нашим в’язням, щоб вони здалися. Але зламати сестру в них не вийде».