Перейти до основного вмісту

Коротко / Суспільство

30 серпня, 00:00

Регіони України отримали вакцини на понад 40 мільйонів гривень

Вакцини «Інфанрикс» і «Пентаксим», які є одними з основних у проведенні імунізації населення, у достатній кількості надійшли до лікувально-профілактичних закладів регіонів України, повідомляє прес-служба МОЗ України. У відомстві уточнили, що для повного задоволення потреби регіонів також зроблено поставки вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії та правця з цільноклітинним кашлюковим компонентом (АКДП), анатоксину дифтерійно-правцевого очищеного адсорбованого, рідкого (АДП), анатоксину дифтерійного очищеного адсорбованого зі зменшеним вмістом антигену, рідкого (АД-м), анатоксину дифтерійно-правцевого очищеного адсорбованого зі зменшеним вмістом антигенів, рідкого (АДП-м). Цими вакцинами регіони забезпечено вже з 27 серпня. У МОЗ також повідомили, що помітно поліпшилася ситуація із забезпеченістю лікарськими засобами онкохворих дітей: минулого тижня склади державних підприємств поповнили ліки — колостимітат натрію, вориконазол, цитарабін, ленограстим, топотекан, антитимоцитарний глобулін кінський, еритропоетин альфа тощо.

Працюючі мами — здоровіші за домогосподарок

Здавалося б, подвійне навантаження — що в цьому хорошого? Проте, як показало дослідження соціологів із університету штату Пенсільванія й Університету Акрон (США), ті жінки, що несуть це подвійне навантаження — роботу і материнство, — здоровіші за мамусь, які зосереджені лише на домашньому господарстві та дітях, повідомляє УНІАН із посиланням на «Здоров’я». З’ясувалося, що працюючі мами активніші, мобільніші й енергійніші, і депресії у них трапляються рідше. Ця тенденція зберігається у них до 40-річного віку. Їхнє хороше самопочуття базується зокрема і на відчутті самодостатності, незалежності та самоповаги, вважає керівник дослідження, професор соціології Адріана Фрек. Вона впевнена, що краще спочатку утвердитися на професійному терені, а потім думати про дітей.

У покинуті будинки в Чорнобилі масово заселяються самосели

Поки відселені після аварії на ЧАЕС жителі Чорнобиля просять у влади офіційного дозволу жити в колишніх своїх будинках, покинуті будинки захоплюють самосели. Це — колишні чи нинішні працівники підприємств, розташованих у 30-кілометровій зоні, повідомляє ТСН. Із таких поселенців у самому Чорнобилі вже утворилася ціла вулиця. Переїхати жити до мертвого міста стало тенденцією останніх років. Таких приміщень там уже десятки. Адміністрація переконує: нових нелегалів, на відміну від давнішніх самоселів, примусово виселятимуть і навіть звільнятимуть з роботи. Попередню хвилю мігрантів, близько 200 осіб, не зачеплять, бо ці люди в поважному віці та з власним світоглядом. Самоселиця Валентина Кухаренко говорить, що повернення — це особистий вибір людей. Але зараз вона переконана, що чорнобильцям немає сенсу через 26 років повертатися додому. «Коли вони стали людьми поважного віку, а будинки ще старші, хто їм допоможе?» — запитує вона. Втім, з пані Валентиною не погоджується її землячка Ольга Крушевська. Вона домагається, щоб для місцевих жителів відкрили вільний в’їзд до Чорнобиля. «Нам дітей не народжувати, мені вже скоро 60», — пояснює вона. І додає, що за нинішніми правилами може перебувати в гостях у 90-річної мами лише п’ять днів. Тому жінка дивиться на нових чорнобильських жителів і не розуміє, чому вони тут можуть вільно жити, а колишніх місцевих жителів пускають лише двічі на рік. Тому через підвищення уваги громадськості до теми Чорнобиля нові жителі зони відчуження тепер ховаються від можливих зачисток.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати