Перейти до основного вмісту

Послання Президенту від громади Глухова

11 листопада Мішель Терещенко, який у вівторок склав присягу міського голови, зустрінеться з Петром Порошенком
10 листопада, 19:02
10 ЛИСТОПАДА 2015. ГЛУХІВ. НОВООБРАНИЙ МЕР МІСТА МІШЕЛЬ ТЕРЕЩЕНКО РАЗОМ ЗІ СВОЄЮ КОМАНДОЮ ТА ДЕПУТАТАМИ ПІД ЧАС ВІДКРИТТЯ ПЕРШОЇ СЕСІЇ МІСЬКОЇ РАДИ / ФОТО СЕРГІЯ ШИМА

Мішель Терещенко офіційно став третім представником свого роду — після прадідів Артемія та Ніколи Терещенків, — який очолив місто Глухів. Після довгих баталій з колишньою місцевою владою та керівництвом ТВК він офіційно прийняв присягу та отримав посвідчення Глухівського міського голови на першій сесії міськради. Терещенко одразу ж зробив важливий символічний жест, запропонувавши новообраним депутатам підписати Меморандум про співпрацю у боротьбі із корупцією, забезпечення верховенства права, відкритості й прозорості роботи міської влади, сприяння громадським ініціативам, піклування про добробут громади, а також про визнання РФ державою-агресором.

Того ж дня міська рада обрала собі секретаря — ним стала голова глухівського осередку «Самопомочі» Олена Демішева. «Зараз в міськраді нам потрібно провести аудит бюджету та тендерів за останні роки, — коментує «Дню» Демішева. — Тому що, за нашою інформацією, вони проводились із грубими порушеннями». Також було затверджено рахункову комісію. На цьому ж засіданні рада прийняла вкрай важливі для міста рішення про звернення до Президента, Кабміну та Мінрегіонбуду проти позбавлення Глухова статусу адміністративного центру в рамках адміністративно-територіальної реформи.

Про перший офіційний день роботи Мішеля Терещенка на посаді глухівського міського голови та про перше засідання міської ради розповіла громадський діяч Олена ЄСКІНА:

— Минулого понеділка ТВК декілька разів, незважаючи на аргументи Мішеля Терещенка, за якого проголосували 66% глухівчан, не затверджувала проведення першої сесії міськради у вівторок. Але депутати демократичної коаліції були налаштовані рішуче і пригрозили виборчкому глухівським Майданом, оскільки всі організаційні роботи були виконані.

Глухівчани вже зробили свій вибір, а тепер чекають конкретних дій. Але про якісь конкретні дії та результати не можна говорити до того, як міський голова та депутати не вступили до своїх повноважень. Можливо, саме для цього затягувався весь післявиборчий процес. Бо з деякими депутатами вже намагалися «поговорити» про створення іншої коаліції на противагу Терещенку. Але, думаю, сюрпризів не буде і депутати працюватимуть в інтересах громади.

Тепер же у середу Мішель на зустрічі Президента із новообраними мерами передасть Петру Порошенку звернення міськради.

У проекті, який раніше затвердила Сумська облрада, Глухів не має статусу адміністративного центру. Але саме територіальні громади визначають, у який спосіб і з ким об’єднуватися. Об’єднувати, наприклад, промислову Шостку із Глуховом недоцільно. На Сумщині є історико-культурний кластер, до якого входить Глухів — стародавня гетьманська столиця, Путивль — ще більш старовинне місто та Кролевець — місто польського короля. До слова, кілька днів тому Мішель мав зустріч з новим мером Кролевця, із яким обговорив спільний розвиток туристичного потенціалу цих районів. Тож ми запропонуємо об’єднати саме ці території із їх історичними місцями і заповідниками, щоб позиціонувати й розвивати їх за певною стратегією. Це посилить туристичну привабливість регіону. І позиція Глухівської РДА повністю збігається з нашим баченням.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати