У чому суть холодної війни?
Її методи були розроблені ще в Стародавньому КитаїНа сході нашої держави триває так звана гібридна війна, яку можна вважати «гарячою». Проти України триває також шалена інформаційна війна, яку називають «холодною». То в чому полягає суть так званої холодної війни, які країни вдаються до неї і продовжують це робити?
Методи ведення цієї війни були розроблені в Стародавньому Китаї. Відомий воєнний стратег і мислитель країни Сунь Цзи ще наприкінці VI століття до н. е. в книзі «Мистецтво війни» описав «холодне» протистояння з погляду завойовника так: «Руйнуйте все, що зміцнює силу ворожої держави, зсередини і руками її громадян. Для цього використовуйте всі можливі засоби, незважаючи ні на що. Наприклад, приваблюйте, затягуйте визначних, впливових, поважних осіб до злочинних діянь. Потім примушуйте служити нашій державі, погрожуючи оприлюднити їхні протизаконні вчинки. Коли вони не погодяться, виносьте на загал всі факти, що їх компрометують. Налагоджуйте приятельські зв’язки зі злочинцями, продажними, покривдженими, озлобленими на владу та суспільство людьми. Не шкодуйте грошей і зусиль, аби поширити й підсилити всяке озлоблення, невдоволення, незгоди, ненависть, підозру, упередження... Руйнуйте національні та релігійні традиції... Робіть усе, що можете, щоб їхньому війську завжди бракувало їжі та військового спорядження. А понад усе не шкодуйте коштів на підкуп донощиків та шпигунів серед громадян ворожої держави... Витрачені на все це гроші повернуться з великим зиском».
У наш час до всього цього доцільно ще додати інформаційну війну, підривну діяльність посольства і консульств країни-завойовника та низку інших заходів.
Хто вдавався до таких методів? Близькою до Китаю була Монголія. Її хани задовго до війни вивчали всі хиби та переваги ворога, організовували, як учив китайський стратег, підрив ізсередини. Можливо, саме тому Чингісхан та його наступники ніколи не зазнавали воєнних поразок. Як стверджують історики, завоювавши європейську частину території теперішньої Росії, татаро-монголи змішалися з угро-фінами, і з часом утворився новий етнос — московський, або російський народ. За новим етносом закріпилися й методи ведення холодної війни, які передавалися з покоління в покоління аж до нашого часу. Цілком логічно, що сьогоднішня путінська Росія одночасно з гібридною продовжує вести холодну війну, розпочату, очевидно, вже давно. Тому нам, громадянам України, треба бути особливо пильними, щоби ворог не використовував нас у своїх злочинних намірах.
Випуск газети №:
№227, (2015)Рубрика
Пошта «Дня»