Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Репресії чи політичні інтриги?

Чи тиснули на викладачів черкаського університету, які виступили проти мовного закону?
03 серпня, 00:00

Днями черкаські ЗМІ поширили інформацію, що в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького розпочалися репресії щодо викладачів, які в червні виступили з відкритою заявою проти прийняття мовного закону. Мовляв, декого навіть хотіли звільнити.

Тим часом постійний експерт «Дня», доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії та етнології України Віталій Масненко вважає, що чутки про репресії є перебільшенням. «Репресій насправді немає, це я точно можу сказати. Наскільки я знаю, коли був підписаний лист на підтримку української мови, то справді ректор висловлював якесь незадоволення. Особисто я не чув цього, але знаю, що були розмови з окремими людьми. Проте мені невідомо, про що йшлося. Дві чи три особи зняли свої підписи. Я не знаю, які в них були мотиви: чи розмови з керівництвом подіяли, чи вони самі злякалися, але була така ситуація», — зауважив Віталій Масненко.

У свою чергу директор Навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний взагалі був обурений поширенням інформації про те, що його нібито викликав до себе ректор і вимагав писати заяву про звільнення. «Я хочу офіційно це спростувати, бо ніяких переслідувань з боку ректора щодо мене немає», — пояснив Ігор Погрібний.

«День» звернувся за коментарем також до ректора Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолія КУЗЬМІНСЬКОГО. «У цій інформації жодного слова правди немає. Це все політичні інтриги. Так, викладачі виступили проти прийняття мовного закону. Це їхнє право. Вони самодостатні люди. Це право кожної людини — бачити ситуацію, подію чи явище своїм поглядом. Усім відомо, що я є великим прихильником і поборником української мови. Жодна конференція, присвячена мові або питанням, які Агатангел Кримський назвав «мовокалічництвом і мовозасмітництвом», не обходиться без моєї участі. Позицію щодо мови треба висловлювати не словами, не брудними технологіями, а справами — підтримкою і захистом єдиної державної мови», — запевнив ректор університету.

Зрештою, сказати напевно, чи був якийсь тиск на викладачів, нині дуже складно. Насторожує той факт, що кілька осіб відкликали свої підписи. Проте причини таких дій не розголошують. Натомість керівництво університету спростовує поширену інформацію, бо вона ґрунтувалася лише на чутках та анонімних коментарях.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати