На Закарпатті – «земельний» скандал
Обласний Держгеокадастр «відібрав» ділянки, виділені для потреб бійців АТО
Незважаючи на постійні заяви про те, що в Ужгороді вже немає вільної землі для індивідуальної забудови, під тиском громадськості 16 жовтня 2015 року сесія міської ради ухвалила рішення № 1861 про виділення для потреб бійців АТО цілого земельного масиву на вулиці Собранецькій в обласному центрі. Ці землі ще 2009 року в судовому порядку були вилучені з місцевого радгоспу та передані Ужгородській міській раді.
Однак радість учорашніх фронтовиків від того, що їм вдасться колись звести власну домівку для родини, була передчасною. Поки тривали новорічні свята та різдвяні коляди, працівники Головного управління Держгеокадастру на Закарпатті (в.о. начальника Б.Хранюк ) 15 січня 2016 року внесли масив №1 у Державний кадастр як державну власність загальною площею 16.346 га. і незаконно передали державному підприємству «Ужгородський радгосп», яке нині перебуває у процесі ліквідації, позбавивши майже сотню учасників українсько-російської війни вже виділених ділянок.
Дії чиновників прогнозовано призвели до збурення у середовищі фронтовиків, більшість з яких — учасники кровопролитних боїв під Іловайськом, у Дебальцевому, Луганському та Донецькому аеропортах, пройшли крізь тортури російського полону, мають важкі поранення і контузії. Більше 60 членів громадської організації «Спілка учасників бойових дій в антитерористичній операції м. Ужгород «Побратими України м. Ужгород» провели своє зібрання у приміщенні міської ради. За словами керівника організації Миколи Марчишака, воїни хотіли почути позицію міської влади щодо ситуації з виділенням їм земельних ділянок по вулиці Собранецькій, від якої наразі найперше чекають захисту, перш ніж самим почати встановлювати законний порядок та соціальну справедливість доступними їм засобами.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв на прохання «Дня» так прокоментував ситуацію: «Правову оцінку діям працівників обласного Держгеокадастру повинні дати правоохоронні органи та прокуратура. Міська влада зі свого боку зробила всі необхідні кроки, щоб захистити інтереси учасників АТО. Ми, зокрема, направили звернення до Національного антикорупційного бюро, органів прокуратури та Держгеокадастру щодо неправомірності повернення виділених земельних ділянок у власність радгоспу «Ужгородський». Наразі очікуємо відповіді.
Наша позиція відома воїнам АТО, вона була озвучена під час зустрічі з ними на зборах громадської організації «Спілка учасників бойових дій в антитерористичній операції «Побратими України м.Ужгород». Однак незалежно від розвитку подій навколо скандального рішення міська влада у будь-якому разі знайде можливість забезпечити воїнів земельними ділянками».
Оскільки закон однозначно на боці ветеранів війни, то напрошується запитання: невже обпалених війною людей ненаситні чиновники свідомо провокують вдатися, задля відстоювання своїх кровних інтересів, до застосовування «залізного» аргументу?