Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Голова АП: «харківська ротація»

«Райнін є креатурою Ложкіна, і зрозуміло, що йому ще потрібне буде посилення позицій у вигляді заступників», — експерт
29 серпня, 18:42
29 СЕРПНЯ 2016 р. АДМІНІСТРАЦІЯ ПРЕЗИДЕНТА. ПРЕДСТАВЛЕННЯ НОВОГО ГОЛОВИ АП ІГОРЯ РАЙНІНА НА ЗАСІДАННІ НАЦІОНАЛЬНОЇ РАДИ РЕФОРМ / ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

На вихідних з’явилась інформація, яку розповсюдили деякі ЗМІ посилаючись на «власні джерела», що голова АП Борис Ложкін має намір залишити цей пост. Причина? Начебто Ложкін «хоче результату, якого від нього, як виявилось, ніхто не очікує». Принаймні таку інформацію видавав інтернет. Тоді ж в ЗМІ були висунуті троє ймовірних наступників. А саме посла України в США Валерія Чалого, голови Харківської ОДА Ігоря Райніна і першого заступника голови АП Віталія Ковальчука. В понеділок інтрига розвіялась, коли депутат від БПП Олексій Гончаренко ще зранку оприлюднив інформацію, що головою АП стане таки Ігор Райнін. Борис Ложкін очолить Національну інвестиційну раду, а також залишиться позаштатним радником Президента. Пізніше Президент на засіданні Нацради реформ таки озвучив відставку Ложкіна і представив його на новій посаді. Роботу ж Райніна на Харківщині Порошенко назвав успішною з «карколомними досягненнями». Окремо варто зазначити, що і Райнін, і Ложкін родом з Харкова. Сам Райнін вже працював заступником Ложкіна, а отже можна зробити припущення, що він є не лише наступником Ложкіна, а його креатурою.

Сам по собі неконфліктний колишній медіа-магнат Ложкін із самого початку попередив, що не збирається залишатись на посади очільника АП надовго. Деталь — в березні цього року Борис Ложкін презентував свою книгу «Четверта республіка». Це той випадок, коли питання навіть не в самій книзі, а те як вона було представлена. В шикарному залі з безліччю іменитих гостей, де були присутні не лише олігархи, але й перші особи держави. Фактично книгу Ложкіна тоді презентував сам Президент Петро Порошенко. Відчуття було таке, що презентують не стільки книгу, скільки автора. Взагалі людина для якої реклама і піар були основним профілем діяльності, буквально перетворив роботу Адміністрації Президента на суцільний перформанс із масою заяв, які часто суперечили не лише діям, а й інколи одна одній. У загалу з’явилось стійке відчуття паралельних реальностей між телевізійним фасадом і реальним механізмом влади, де роль Ложкіна зводилась вже не тільки до створення картинки, а й до координації інтересів Президента та інших олігархів, які до речі частково були присутні в тому числі і на згаданій презентації книги. Цікавим моментом було й те, що Адміністрація Президента досягла суттєвих успіхів у презентаційних засобах в сфері мас-медіа, при цьому чомусь інформаційну війну Україна відчутно програвала.


ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Сам Ложкін заявив, що на новій посаді займеться впритул інвестиціями. Він заявив: «Я не втомився і маю намір зробити Україну «Меккою для іноземних інвестицій». Враховуючи те, що нині Україна знаходиться на черговому колі випробувань — від зростаючої агресії РФ до невирішених економічних питань — вищі посади в державі все більше стають «гарячими» місцями. Можливо саме тому Борис Ложкін з самого початку ставив ліміти перебування на посаді голови АП і те, що настав момент його добровільної відставки, може свідчити про те, криза влади лише буде мати розвиток. В свою чергу вже новий голова АП Ігор Райнін заявив, що йому «Президентом України поставлені чіткі завдання — це активізація управлінських процесів і прийняття рішень по впровадженню ініційованих Президентом реформ — це боротьба з корупцією, реформа державної служби, питання детінізації економіки, інвестиційної діяльності та оборонної реформи».

«РАЙНІН ЗАРЕКОМЕНДУВАВ СЕБЕ НАДІЙНОЮ ЛЮДИНОЮ ПРЕЗИДЕНТА»

Андрій НОВАК, голова Комітету економістів України:

— Борис Ложкін виконував більше представницькі функції. Він представляв інтереси Президента перш за все в середині країни по відношенню до головних фінансово-промислових груп та їхніх власників, а з іншого боку — представляв інтереси Президента за межами країни стосовно економічного блоку уряду. Враховуючи те, що діючий Президент фактично сконцентрував у себе всю повноту влади — від голови НБУ, голови уряду, генпрокурора, голови ОДА, ключових міністерських посад, то зрозуміло, що і новий голова АП буде мати суттєвий вплив як в середині країни, так і в зовнішніх контактах. Причина того чому Ложкін пішов у відставку відома лише йому. Я не думаю, що це наслідок якихось недоопрацювань. Очевидних проколів в роботі Ложкіна на своїй посаді не було. Очевидно йдеться про бажання змінити вид діяльності і перейти на менш напружену, а отже менш відповідальну, посаду. Гадаю це основний мотив відставки. Щодо Райніна, то тут значення має не стільки те, що він працював на посаді голови Харківської ОДА, скільки те що він в свій час працював в Адміністрації Президента — він був одним із заступників Ложкіна. Проколів за ним так саме не було помічено. Райнін зарекомендував себе надійною людиною Президента і на чолі Харківської ОДА.

«СКОРІШЕ ЗА ВСЕ, ШИМКІВ І ФІЛАТОВ ТАКОЖ ПІДУТЬ З АП»

Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ, політолог:

— Ложкін просив відставки ще рік тому. Але тоді у Порошенка не було альтернативної кандидатури. Тому Порошенко переконав Ложкіна залишитись на посаді голови АП, поки не закінчаться процеси внесення змін до Конституції, судова реформа та окремо Ложкін займався значною частиною зовнішніх контактів з бізнес середовищем. Тому рішення про відставку не є емоційним. Воно давно вже ухвалено. Щодо призначення Райніна, то звичайно статус Адміністрації Президента буде понижений. За Ложкіна АП не займалась політичними інтригами. Більш того, важко назвати політика чи бізнесмена з яким би у Ложкіна були б погані стосунки. Це унікальний момент, адже він фактично ні з ким не пересварився. Звичайно Райніну потрібне буде посилення позицій у вигляді заступників. Скоріше всього Шимків і Філатов з АП підуть. Тому треба буде шукати нових заступників. Це посилить роль Ковальчука, якого багато хто не любить. У нього були досить натягнуті стосунки з Ложкіним. Він посварився, на відміну від Ложкіна, з величезною кількістю людей і найбільший конфлікт у нього з Гройсманом. Гройсман в свій час не дав стати Ковальчуку першим віце-прем’єром. Цей конфлікт матиме свій розвиток, адже значення Ковальчука буде зростати. Сам Райнін безумовно є креатурою Ложкіна і зрозуміло, що Ложкін хоче залишити замість себе свою людину. Президент тим не менше залишає при собі Ложкіна і за ним залишиться завдання комунікація з бізнесом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати