Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Підкоп» під державність

Троє вбитих військових на фронті і... шістдесят поранених нацгвардійців у Києві
18 грудня, 18:51
МАЛЮНОК ВІКТОРА БОГОРАДА

На фронті в неділю троє загиблих, а в Києві, тим часом, прибічники Саакашвілі намагалися захопити Жовтневий палац. Ці два показових факти — наче з різних світів. Як відомо, від 17 жовтня в столиці вихідними регулярно проводяться марші. Вимоги протестуючих зводяться до низки пунктів основний з яких — імпічмент. Саме на цьому слові акцентовані протести, і саме цю вимогу озвучує Саакашвілі. Щоправда, після того як перед Саакашвілі замайоріла реальна можливість депортації, він вирішив написати листа до Порошенка, в якому запропонував пошук консенсусу (принаймні так повідомили ЗМІ). Хоча сам на мітингу регулярно закликав до повалення влади і неодноразово скандував: «Київ, вставай!».

Взагалі поведінку Саакашвілі, при всьому його радикалізмі, важко назвати послідовною. Нагадаємо, що перше, чим зайнявся в Україні колишній Президент Грузії, — це атакою на опонентів Петра Порошенка. Потім в стосунках глави держави і тодішнього очільника Одещини щось пішло не так, внаслідок чого розпочалась епопея їхнього протистояння з позбавленням громадянства, проривом кордону в Шегинях, масою телеефірів, в яких Саакашвілі навіть засвітився як телеведучий, згаданими маршами, затриманнями, судами і наостанок — абсолютно безсенсовим захопленням Жовтневого палацу. І як не намагається тепер Саакашвілі відхреститись від цієї спроби захопити будівлю, всі чітко пам’ятають, що саме він закликав людей піти до Жовтневого палацу з метою облаштувати там штаб (за офіційними даними, постраждало до 60-ти нацгвардійців, 15 — госпіталізували). Як іронічно зауважили користувачі соціальних мереж — чому це він не зробить цей штаб у квартирі на Костьольній?

ФОТО РЕЙТЕР

Люди на цих протестах начебто вимагають логічних і справедливих речей. Антикорупційний суд, політична реформа і, зрештою, Закон про імпічмент — це ті речі, які дійсно необхідно здійснити парламенту. Ось тільки виникає питання — чому на сцену Майдану виходять і ті, хто мав би реалізовувати ці вимоги в сесійній залі? Для чого взагалі скликати Майдан в країні, що воює? Це однозначно підриває нашу і так ослаблену державність. Здавалось би, підготуйте альтернативу, дочекайтесь виборів і оберіть, кого ви хочете.

У той час, коли воююча країна вже має сумний досвід провокацій, тема захоплення будівель з вибитими шибками, нападом на нацгвардійців, які поки що ведуть себе терпляче, може вилитись в небезпечні результати. Чи візьмуть тоді ці політики на себе відповідальність? Чи, навпаки, зникнуть у певний момент зі сцени Майдану, як це вже було під час Євромайдану? Ситуація з Жовтневим палацом довела, що українському політикуму вкрай не вистачає відповідальності.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати