Про болгарські пріоритети
Посол Красімір МІНЧЕВ: Крим, безумовно, є українським і ЄС продовжує цю політику під час нашого головування
Сьогодні, 1 січня 2018 року, Болгарія вперше після вступу в ЄС у 2007 році перейняла у Естонії естафету головування у Європейській Раді.
«Упродовж шести місяців Болгарія буде головною рушійною силою для завдань, що стоять на порядку денному Союзу, і буде виконувати функції чесного посередника, політичного лідера, представника та координатора. Ми готові до цього, ми розуміємо, що це буде непросто, але ми знаємо, чого хочемо досягти, і ми можемо це зробити. Наша мета - реагувати на реальні потреби європейських громадян і перетворити виклики на можливості», - відзначається на сайті болгарського головування.
ЧОТИРИ ПРІОРИТЕТИ ГОЛОВУВАННЯ
В якості головних пріоритетів Болгарія вибрала наступні чотири:
- майбутнє Європи і молодих людей,
- безпека і стабільність,
- Західні Балкани,
- Цифрова економіка.
Як повідомляє Deutsche Well, пріоритети головування Болгарії неодноразово змінювалися. Передусім тому що уряд країни узгоджував спершу дуже амбітні цілі одна за одною з європейськими інституціями та з огляду на реальність. Тепер у Софії вже чітко усвідомлюють, що за час головування у Раді ЄС країна радше координуватиме, аніж керуватиме, і що у вирішенні таких глобальних проблем, як Brexit та біженці, можна буде просунутися лише за посередництва, але не за лекалами Болгарії, наголошує німецьке агентство.
«Ми будемо працювати задля
Безпечної Європи, бо міграційна криза та терористичні акти за останні роки показали, наскільки ми вразливі;
Стабільної Європи, оскільки громадяни хочуть знати, що Євросоюз піклується про їхнє процвітання і благополуччя;
Солідарної Європи, тому що всі держави-члени стикають з головними викликами, які можна подолати лише спільними діями, а не на національному або місцевому рівні", - наголошується у цілях болгарського головування.
КОНСЕНСУС, КОНКУРЕНТНОСПРОМОЖНІСТЬ, ЗГУРТОВАНІСТЬ
Водночас тут же міститься пояснення, як буде досянуто поставлених цілей, зокрема завдяки консенсусу
конкурентоспроможності та згуртованості.
«Ми переконані, що такі риси є фундаментальними для майбутнього Європи, і для їх досягнення потрібна мужність, політичне бачення та спільні зусилля. Ключем до досягнення наших спільних цілей є єдність. Не випадково, що в якості гасла нашого головування ми обрали девіз нашої Національної Асамблеї та Герб Республіки Болгарія: «Об'єднані ми сильні». Ми будемо працювати задля єдності між державами-членами, а також між європейськими інституціями.
Завтра Європа буде те, що ми це робимо сьогодні. Сьогодні настав час побудувати більш міцний, більш безпечний та більш солідарний Європейський Союз. Громадяни Болгарії та Євросоюзу очікують від нас, щоб знайти конкретні рішення для конкретних питань. Президентство Болгарії буде працювати прозоро, відкрито для всіх європейських партнерів і, перш за все, для всіх європейських громадян», - наголошується на сайті головування Болгарії.
ПРО ВИКЛИКИ БОЛГАРСЬКОГО ПРЕЗИДЕНТСТВА
Деякі західні ЗМІ, відзначають, що головування стане викликом для Болгарії, яка через одинадцять років після вступу в ЄС залишається найбіднішою і найбільш корумпованою країною Євросоюзу.
Про виклики, зокрема, величезну адміністративну роботу говориться у публікації в Politico.eu. «Можливо, це не велика справа для сторонніх, але головування впливає на тон повсякденного життя в Брюсселі і є найважливішою можливістю для деяких національних брендів. Президентству буде поставлено завдання провести переговори щодо пріоритетів витрат ЄС після 2021 року, відомих як багаторічна фінансова структура, а також знайти спосіб покриття багатомільярдної прогалини, яка виникла після виходу з ЄС Великої Британії.Софія також стане останнім урядом, який поставив перед собою завдання розблокувати обговорення міграційної реформи після того, як президентство Естонії цього не зробило. Заохочення західнобалканським країнам на шляху до вступу до ЄС також буде головним пріоритетом для президентства, а головна конференція з цього питання відбудеться в Софії в травні цього року», - пише видання.
Треба відзначити, що у програмі головування на 42 сторінках тричі згадується Сирія, зокрема вирішення конфлікту, але немає жодної згадки про Україну, конфлікт на Донбасі, викликаний російською агресією.
«Ми готові взяти на себе цю відповідальність, координувати та допомагати вирішенню проблем та розвитку ЄС»
«День» звернувся до посла Болгарії в Україні Красіміра МІНЧЕВА з проханням розповісти, що означає для його країни головування в Європейському Союзі та прокоментувати відсутність згадки у програмі головування ініційованого Росією конфлікту на Донбасі.
-Це буде дійсно дуже складний для Болгарії рік. Моя країна приймає головування в ЄС вперше за 11 років членства!
Ми готові взяти на себе цю відповідальність, координувати та допомагати вирішенню проблем та розвитку ЄС. Основні пріоритети нашого головування були сформульовані у програмі (https://eu2018bg.bg/en/priorities).
Це безпека та стабільність ЄС та Європи в цілому. Важливу роль відіграватиме посилення солідарності членів ЄС у їхній внутрішній та зовнішній політиці. Східне партнерство є важливою політикою ЄС, вона сформульована задовго до початку президентства Болгарії, і це буде дотримуватися під час нашого головування. У той же час Болгарія сформулювала нові додаткові політичні напрями: майбутнє молоді в Європі, єдиний цифровий ринок, об'єднання зусиль, спрямованих на покращення Європи.
Ви, напевно, знаєте слоган президентства Болгарії: «Об'єднані ми сильні!» У зовнішній політиці це означає продовження зусиль, спрямованих на вирішення найбільш небезпечної та складної проблеми європейської території - конфлікту на Сході України та цілісності української держави. Крим безумовно є українським і Європейський Союз продовжує цю політику під час нашого головування!
В той же час, ми пропонуємо почати обговорення проблем та майбутнє Західних Балкан, які є невід'ємною частиною Європи, і їхнє включення в основну політику ЄС, безсумнівно, буде сприяти безпеці та стабільності ЄС та Європи.
Author
Микола СірукРубрика
День Планети