Google та Facebook заплатять понад 450 тис. дол. за порушення при розміщенні агітаційних матеріалів

Компанії Google та Facebook погодилися виплатити 455 тисяч доларів для врегулювання претензій від влади штату Вашингтон, які стосуються збору інформації про політичну агітацію в інтернеті.
Про це повідомляє УНН із посиланням на заяву генпрокурора штату Боба Фергюсона.
Як випливає з документа, Google має виплатити 217 тисяч, а Facebook — 238 тисяч доларів.
Генпрокурор штату пояснив, що в червні до інтернет-компаній були подані судові позови, в яких їх звинуватили в недотриманні законів штату, що розпоряджають збирати, зберігати і публікувати інформацію про тих, хто замовляє розміщення політичної реклами на інтернет-ресурсах. Google та Facebook заявили, що не робили цього принаймні з 2013 року.
“Є ви газетою в невеликому місті або великою корпорацією, закони Вашингтона про розкриття інформації про політичну рекламу поширюються на всіх”, — підкреслив генпрокурор штату Фергюсон.
У його заяві наводяться дані, згідно з якими протягом останнього десятиліття в штаті Вашингтон кандидати на виборах різного рівня і політичні комітети за розміщення агітаційних матеріалів в інтернеті заплатили Google 1,5 мільйонів доларів, а Facebook — 5,1 мільйона доларів При цьому, компанії нібито не змогли представити вичерпної інформації про те, від кого надійшли кошти.
Компанія Google, як зазначається в заяві, в світлі події припинила розміщувати агітаційні матеріали, що стосуються виборів в штаті Вашингтон. При цьому, згідно з умовами домовленості, обом корпораціям не довелося в офіційному порядку визнавати, що вони порушили закон.