Через окупацію Криму економіка Росії втратила близько 10%, - Bloomberg

Міжнародне агентство Bloomberg у своєму матеріалі, присвяченому п'ятій річниці анексії Криму, зібрало цифри про збитки, яких завдала російській економіці окупація півострова.
Агентство нагадує, що більшу частину витрат Росія зазнала через санкції з боку США і ЄС, які лише посилювалися протягом минулих років.
"Однак країна і її жителі - які вже постраждали від низьких цін на нафту, основний експортний товар Росії, - також відчули удар через падіння іноземних інвестицій і стагнацію доходів", - наголошує Bloomberg.
Загалом за останні п'ять років через всі ці фактори економіка РФ втратила близько 10%, відзначають аналітики Bloomberg Economics. 4% з них пов'язані з низькими цінами на нафту, а ось решта 6% - з наслідками анексії Криму.
У грошовому вираженні втрати становили близько $150 млрд - саме такий обсяг відрізняє поточний ВВП Росії від прогнозного (за прогнозом 2013 року).
Агентство нагадує, що кількість російських компаній і приватних осіб, на які поширюються санкції США, з 2014 року збільшилася в чотири рази і перевищила 700. Нові санкції можуть введені вже поточного року.
Крім того, за підрахунками Bloomberg, з моменту анексії Криму зростання доходів росіян практично завмерло, трохи перевищивши позначку в 30 тис. рублів на місяць (близько $460) - 30 тис. рублів у 2015-му і 32 тис. у 2018 році.
Рецесія позначається на простих росіянах, через що суспільна думка про анексію Криму також змінилася за ці роки. Bloomberg нагадує, що 14 березня московський фонд Обественное мнение опублікував підсумки опитування, згідно з яким лише 39% росіян вважають, що анексія Криму принесла Росії більше користі, аніж шкоди. Тоді як наприкінці 2014 року таких було 67%.
Читайте також: МЗС Німеччини: Анексія Криму - це фатальне правопорушення