Аграрії впорались з наслідками масового захворювання бджіл
Пасічники за перші чотири місяці 2019 року вже експортували меду на 32,29 мільйона доларів
За перші чотири місяці поточного року експорт меду становить 17,5 тис. тонн. Ця цифра перевищує показник минулого року на 35,8%. Такі дані озвучили в Державній службі статистики України. Заробили українські фермери на цьому $32,29 млн. Імпорт же склав всього 21 тонну, на суму в $43 тис.
Експерти компанії Pro-Consulting проаналізували ринок меду. На їхню думку, така тенденція не є дивною, адже Україна сильний гравець на світовому ринку меду. Підвищення експорту аналітики пов’язують з подоланням кризових явищ 2018 року. Експорт меду протягом останніх чотирьох років був позитивним. Але темп приросту був вкрай хвилюючим. Наприклад, у 2014 році експорт меду виріс на 67,6%, а в наступних роках нерівномірно ріс аж до 2018 року. Тоді експорт скоротився через масове захворювання бджіл, причиною чого стало отруєння під час весняних польових робіт.
У цілому аналітики прогнозують такі тенденції ринку меду в Україні:
• Незалежність від цін енергоносіїв дає можливість підтримувати виробництво меду навіть у кризові періоди.
• Незалежність від імпорту даної продукції, надає перевагу в виборі цінової політики на внутрішньому ринку, що підвищуватиме популярність даної галузі.
• Експорт меду дає доступ до іноземної валюти, що також є позитивним і привабливим фактором, як для виробника, так і для країни в цілому.
• Зростання популярності споживання меду обумовлюється його корисними та дієтичними властивостями.
• Використання продукту в косметичній галузі, при виробництві екологічної косметики.
• Зростання популярності вживання меду в медичних цілях.
Загалом, ринок розвивається, очікується зростання, як виробництва, так і експорту даної продукції. Експорт меду з кожним роком стає все помітнішою статтею економіки України, і це дає можливість у майбутньому очікувати підтримки з боку держави.