«Їх творчі новації захоплюють»
У Львові триває Міжнародний симпозіум гутного скла
Програмі заходу цікава й насичена. У ній – наукові сесії та презентації відомих художників скла, критиків, мистецтвознавців з Азербайджану, Білорусі, Ісландії, Китаю, Латвії, Литви, Люксембургу, Норвегії, Польщі, Росії, Словаччини, США, Туреччини, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швейцарії та Японії.
Гідно представлена на форумі й Україна. Захід відбувається за підтримки Українського культурного фонду.
Важливо, що всі події в рамках симпозіуму відкриті, а львів'яни та гості міста мають можливість не лише спостерігати за роботою художників-склярів на гутних печах, а й відвідати виставки, і їх – кілька. Зокрема, у галереї Львівської національної академії мистецтв, де представили виставковий проєкт «#glassUA».
У показі – експериментальна творчість молодих українських художників Евеліни Тринцолин, Еліни Білоус, Ольги Турецької, Остапа Іванишина та Віктора Мельничука.
Всі вони – випускники кафедри художнього скла ЛНАМ (до речі, єдиної в Україні) й учні скляних справ майстра, засновника симпозіумів гутного скла професора Андрія Бокотея.
За словами мистецтвознавиці, арт-критикині, президентки Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІСА під егідою ЮНЕСКО Зої Чегусової, великі сподівання вона пов’язує саме з наймолодшою генерацією львівських митців, яка активно завойовує позиції в сучасному мистецтві скла: «Вони намагаються застосовувати в роботі зі склом ще більш нетрадиційні підходи. І їх творчі новації захоплюють, що й демонструє проєкт «#glassUA».
Виставка у галереї ЛНАМ триватиме до 1 листопада.
ХІ Міжнародний симпозіум гутного скла у Львові розпочався 5 жовтня. Триватиме до 15 жовтня. А участь у цьому ювілейному заході (старт припав на 1989 рік) беруть близько 50 митців з 20 країн. Майстри упродовж 10 днів працюють на гутній печі кафедри художнього скла ЛНАМ, а що саме там напрацювали продемонструють на підсумковій виставці у Національному музеї ім. Андрея Шептицького 14 жовтня. Також варто прийти до Музею скла у Львові, де кілька днів тому у рамках симпозіуму гутного скла розпочато показ скляних «небесних квітів» авторства світової слави майстра Яна Зорічака. Показ чинний аж до лютого. Встигаєте!
Author
Тетяна КозирєваРубрика
Тайм-аут