Гончарук написав заяву про відставку, на посаду прем'єра погоджено Шмигаля
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук написав і передав до Верховної Ради заяву про свою відставку, фракція "Слуга народу" погодила призначення на пост глави українського уряду Дениса Шмигаля, який нині обіймає посаду віце-прем'єр-міністра - міністра розвитку громад і територій.
"Гончарук заяву написав, до парламенту передав, ми зараз проголосували фракцією її задовольнити. Він вже більше не прем'єр-міністр", - сказав народний депутат фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський журналістам після засідання фракції у вівторок ввечері.
Зі свого боку народний депутат Михайло Радуцький підтвердив цю інформацію.
"Шмигаля запропонував президент ... Фракція підтримала", - повідомив він журналістам після засідання фракції.
Радуцький також повідомив, що проти Шмигаля на фракції не проголосував жоден, лише одна людина утрималася.
"Гончарук подав заяву про відставку. Є заява. ... Заяву було продемонстровано спікером Верховної Ради. Коли саме її було подано - я думаю, ви зайдете на сайт Верховної Ради і побачите", - сказав Радуцький журналістам.
Відповідаючи на питання про новий склад уряду, Радуцький сказав: "Ще немає навіть 50% пропозицій, тому сьогодні озвучили людину, яку пропонують на посаду прем'єр-міністра, а він вже повинен формувати уряд і погоджувати його спочатку з фракцією, а потім у залі".
Він також зазначив, що питання силового блоку на фракції не обговорювалися, підкреслив, що рішення буде прийматися після звіту правоохоронців.
У свою чергу Дубінський стверджує, що збережуть посади міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, міністр юстиції Денис Малюська і міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
При цьому на посаду міністра фінансів, за його словами, запропонована кандидатура колишнього першого заступника міністра фінансів Ігоря Уманського, на пост міністра оборони - генерал-лейтенанта Збройних сил України, екс-першого заступника командувача Сухопутних військ ЗС України Андрія Тарана, на посаду міністра соціальної політики - екс -голову департаменту праці та зайнятості відомства Марину Лазебну, міністра молоді і спорту - президента Національної федерації фехтування України Вадима Гутцайта.
Міністром закордонних справ, за словами Дубінського, може стати Дмитро Кулеба, який обіймає посаду віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
"Звіт силовиків завтра, п'ять силовиків звітують, після чого приймається щодо них персональне рішення про відставку або про продовження роботи", - додав Дубінський.
Решта кандидатур, зокрема міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тимофія Милованова, за словами парламентарія, ще обговорюються.
Одночасно, в своєму телеграм-каналі Дубінський дав зрозуміти про плани поділу міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства на міністерство агропромислового комплексу і міністерства економічного розвитку і торгівлі, повідомивши про узгодження Милованова на пост міністра АПК, а на посаду глави МЕРТ - Романа Жуковського, який з квітня 2010 до травня 2011 року керував управлінням соціально-економічної політики Адміністрації президента України.
Народний депутат Галина Янченко після засідання фракції також повідомила журналістам, що прийнято рішення зняти з займаної посади міністра Кабінету міністрів України Дмитра Дубілета, але кандидатура на його місце ще обговорюється.
ЗМІ з посиланням на власні джерела також повідомляють, що на посаду міністра охорони здоров'я запропонована кандидатура директора центру дитячої кардіології та кардіохірургії Іллі Ємця.
Як повідомлялося, Верховна Рада призначила Дениса Шмигаля віце-прем'єр-міністром - міністром розвитку громад і територій 4 лютого 2020 року. До цього призначення з серпня 2019 року він очолював Івано-Франківську облдержадміністрацію. Раніше працював директором ДТЕК "Бурштинська ТЕС", заступником генерального директора ПАТ "ДТЕК Західенерго".