Перейти до основного вмісту

Для прогулянкових потреб Митрополита

Неподалік Львова відтворюють стежку Андрея Шептицького
05 листопада, 17:46

Будівництво триває у лісопарку при в’їзді до міста Винники.

У ЛОДА говорять про стежку як про комплексний об'єкт екологічного та релігійного туризму. А ідея його створення належить Винниківському товариству «Просвіта».

«Стежка Митрополита Шептицького створюється на місці реально існуючої  стежки, що була підготовлена монахами 1934 року спеціально для прогулянкових потреб Митрополита Шептицького, який на той час, через хворобу, пересувався лише у візку», – зазначено у повідомленні.

Структура об’єкту складатиметься із оглядового майданчика та стежки, вздовж якої розмістять скульптурні комплекси. З майданчика відкриватиметься панорама на Винники та долину річки Марунька. Також можна буде бачити церкву Воскресіння Господнього, яку відвідував Митрополит Андрей Шептицький (востаннє – 1938-го, за 6 років до смерті).

Ініціатори створення стежки сподіваються, що вона стане не лише формою проведення природоохоронної роботи, а й інструментом популяризації життєвої мудрості Митрополита Андрея Шептицького – як серед місцевих мешканців, так і серед школярів та туристів, що йтимуть нею.

«Ідея створення комплексу виникла 2015 року, – говорить керівник Винниківської «Просвіта» Любомир Білоус. – Тоді, під час святкування 150-річчя від дня народження Митрополита, Блаженніший Святослав (предстоятель УГКЦ. – Т.К.)  звернувся до людей із закликом заново пізнати постать Андрея Шептицького».

До роботи над проєктом долучились скульптор, живописець і графік Юліан-Зенон Савко та архітектор Михайло Федик.

Будівництво розпочалося три роки тому. За цей час управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації (підрядна організація – ПП «Західбуд-плюс») проклало на стежці бруківку, встановило огорожу, здійснило благоустрій території, а також – стели з пісковика та тристоронні інформаційні борди.  «Загальна кошторисна вартість робіт – майже 5,5 млн гривень», – звітує керівник управління капітального будівництва ЛОДА Павло Терех. І додає, що скульптури й освітлення вздовж стежки виконані за благодійні кошти.

Постать Митрополита має бути розкрита через три скульптурні комплекси. Перший, «Велет Святоюрської гори», покликаний розповісти про духовний шлях Шептицького. Другий покаже Андрея Шептицького як провідника українського народу. Третій демонструватиме меценатську та благодійну діяльність Владики. На кожній із «точок» будуть крилаті вислови Митрополита.

Маршрут стежки пролягатиме через «Цісарську криницю», споруджену 1826 року. Об'єкт, розповідають у ЛОДА, – шахтний колодязь з чистою водою, й туристи зможуть випити свіжої води зі свердловини та перепочити на нижній вхідній зоні, яку обладнають лавками.

«Постать Митрополита Андрея Шептицького відіграла важливу роль у громадському, релігійному та політичному житті нашого регіону, – говорить  заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод. – Відтак, цей комплекс стане місцем, де молодь зможе краще пізнати його особистість»

Чиновник дякує за допомогу усім меценатам, які долучились до втілення проєкту: «Завдяки спільним зусиллям влади та бізнесу нам вдалось створити потужний об'єкт, який ми завершимо уже найближчим часом».

А от коли саме цей потужний об'єкт екологічного та релігійного туризму можна буде експлуатувати, заступник голови Львівської ОДА не конкретизує.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати