Перейти до основного вмісту

Різдвяна Рівненщина

Розпочався проєкт популяризації в онлайн форматі нематеріальної культурної спадщини краю
15 грудня, 17:33

На Рівненщині розпочався проєкт «Рівненщина Різдвяна», який триватиме до 19 січня. Його організатори й учасники прагнуть додати в наші будні святковості, ноти позитиву і надії, а також нагадати про найцінніше, що в нас є — сім’ю та традиції.

Проєкт передбачає популяризацію в онлайн форматі нематеріальної культурної спадщини краю — пісенної, кулінарної та декоративно-ужиткової, а також святкових традицій.

Рівняни й гості області матимуть можливість ознайомитися з кулінарними особливостями, етноспівами, виконанням колядок та щедрівок, а також іншими приготуваннями до Різдвяних свят, традиційними для Рівненщини, — розповіла начальниця управління культури та туризму Рівненської ОДА Любов РОМАНЮК. — «Різдвяна Рівненщина» складається з трьох блоків. Перший — кулінарна спадщина. Тут, зокрема, розкажуть і покажуть, як приготувати кутю та інші святкові страви за справжніми поліськими рецептами. Другий — декорування, де будуть представлені і майстер-класи народних умільців із виготовлення різноманітних прикрас для оселі. Третій — виконання колядок, щедрівок та пісень, а також показ різних традицій нашого краю.

«Рівненщина різдвяна» приділяє велику увагу сімейному дозвіллю, тому її організатори подбали й про презентацію автентичних страв, які можна приготувати вдома разом з рідними, обов’язково залучаючи до цього й дітей. Тут також навчатимуть унікальним колядкам та створенню різдвяних іграшок для малят.

На фейсбук-сторінці «Рівненщини туристичної», а також сайті rivne.travel можна отримати інформацію про цікаві подорожі та найатмосферніші локації для світлин. Сайт популяризуватиме туристичні маршрути — як відомі, так і невідомі багатьом краянам і гостям Рівненщини. Це не лише Дубно, Острог, Пересопниця, Базальтове, Губків, Клевань, а й можливість подорожувати віртуальними турами і прокладати власні цікаві маршрути. Це знайомство з пам’ятками архітектури й природними перлинами краю.

Окрім того, на сайті у розділі «Онлайн радіо» можна буде послухати оцифроване виконання колядок та щедрівок, підготовлених  етно-культурним центром Рівненського Палацу дітей та молоді. Як розповів керівник центру Віктор КОВАЛЬЧУК, проєкт передбачає також майстер-класи із вивчення унікальних співочих традицій регіону, різдвяних пісень, колядок, побажань та віншувань. Це будуть виступи різних вікових груп, з різними манерами та характерними особливостями співу.

Проєкт наповнений не лише пропозиціями з організації дозвілля. Він передбачає й освітній процес, — зазначила керівниця проєкту, заступниця директора Рівненського обласного центру народної творчості Ірина БАКОВЕЦЬКА-РАЧКОВСЬКА. — Адже майстер-класи — це передача досвіду від наших предків, навчання усіх охочих знати наші традиції.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати