Перейти до основного вмісту

Народжені в неволі, але врятовані

У дикій природі менше 700 сомалійських диких ослів, тож кожне поповнення — уже свято
25 січня, 16:13

Кілька тижнів тому в зоопарку Буїн, міста, що входить до Великого Сантьяго, столиці Чилі, в дикої сомалійської ослиці народилося двоє малюків — Лукресія та Іта. Це гарна новина для підвиду дикого осла, що перебуває на критичній межі зникнення.

За оцінками, у дикій природі менше 700 сомалійських диких ослів. Підвиди, що зазнають критичного зникнення, родом з Еритреї, Ефіопії та Сомалі, пише www.horsetalk.co.nz. Людина полює на цей вид заради їжі, а також віслюки мають конкурентів серед інших подібних тварин. Як в Еритреї, так і в Ефіопії, вирішальне значення для підтримки популяцій африканських диких ослів мають програми досліджень та збереження, до цього залучають місцевих фермерів, котрі розводять овець та велику рогату худобу..

У Вікіпедії зазначається, що приблизно 150 особин цього рідкісного підвиду міститься в зоопарках усього світу. Один із найбільш успішних у розведенні зоопарків — у швейцарському Базелі. З 1970 року тут народилися 35 сомалійських ослів, які однак мають домішку нубійського осла (Equus africanus africanus). Найбільш чистокровні сомалійські осли містяться в зоопарках Італії. До речі, ноги сомалійського дикого осла смугасті, схожі на ноги родички підвиду — зебри.

На фото: в Буїні (Чилі) вперше представляють публіці сомалійських диких ослів, що народилися в неволі, у межах програми підтримки виживання цього підвиду.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати