Коротко / СУСПІЛЬСТВО
Кияни дедалі більше довіряють міському Центру зайнятості
Майже 45 тисяч громадян скористалися послугами Київського міського центру зайнятості 2011 року. Навчання із запропонованих Центром зайнятості напрямів пройшло близько 7 тисяч безробітних. А послуги профорієнтації за цей період було надано 99 тисячам осіб, повідомив журналістів директор КМЦЗ Віктор Сухомлин. До речі, майже половина тих, хто скористався послугами профорієнтації (а це близько 44 тис. осіб), — молодь, що навчається в школах, училищах та інших закладах. «Ми розпочали 2011 року й продовжимо в 2012-му роз’яснювальну роботу, особливо серед молоді, акцентуючи увагу на тому, що цінність професії полягає не в її «престижності», а в тому, як швидко той, хто має якусь конкретну спеціальність, зможе знайти роботу», — зазначив Віктор Сухомлин. За оцінками служби зайнятості, сьогодні на столичному ринку праці найбільш затребуваними є фахівці «найпростіших» професій: продавці, електро- і газозварники, слюсарі, будівельники тощо. Крім того, як вважає директор КМЦЗ, у завершальний період підготовки до Євро-2012 збережеться дуже великий попит на перекладачів і водіїв автомобілів зі знанням англійської мови. Водночас на столичному ринку праці все ще залишаються проблеми при пошуку роботи з цілого ряду спеціальностей, з таких, наприклад, як юрист, бухгалтер, економіст. А влаштуватися на роботу вчорашнім студентам після закінчення навчання вкрай складно з будь-якої спеціальності. Відповідно до урядової постанови про працевлаштування на перше робоче місце, для забезпечення відповідної держпрограми виділено бюджетні кошти, що компенсують працедавцеві витрати зі створення робочих місць для молодих фахівців. «Це — фінансова допомога працедавцеві при прийомі на роботу фахівця прямо з навчальної лави. На здійснення цієї програми 2012 року держава виділила з бюджету Київському міському центрові зайнятості 1 мільйон гривень», — пояснив пан Сухомлин, повідомляє Олена Райченко.
В Україні 40% підлітків регулярно вживають алкоголь
Керівник Національної обсерваторії з алкоголю та наркотиків, експерт-аналітик національної моніторингової системи Українського медичного моніторингового центру з алкоголю та наркотиків Світлана СИДЯК, посилаючись на проведені дослідження 2010 року, наголосила, що серед українців віком від 15 до 35 років 96,1% вживали алкоголь хоч раз у житті, 3,9% не вживали ніколи, повідомляє УНІАН. «Зазвичай підлітки вперше куштують алкогольні напої в 15 років. Найчастіше — у 53% випадків — підлітки (від 11 до 15 років) вживають пиво, шампанське, слабоалкогольні напої», — уточнила фахівець. Вона повідомила, що нашу країну віднесено до країн із середнім рівнем споживання алкоголю, нарівні з Великобританією та Італією. «Чоловіки в Україні вживають алкоголь частіше за жінок, а загалом 2010 року до лікарень внаслідок алкогольного отруєння потрапило 607 тис. українців», — зазначила С. Сидяк. Головний позаштатний токсиколог МОЗ України Борис ШЕЙМАН наголосив, що зниження показників алкогольного отруєння у дітей в Україні не спостерігається. «Незважаючи на всі заходи, зокрема громадськості, силових структур, є тенденція до зростання таких випадків. У структурі дитячих отруєнь алкогольні займають 5-те місце — від 18 до 20%. Проте медики можуть бачити лише «верхівку айсберга», — сказав Б. Шейман. На думку лікаря-токсиколога, одними з основних чинників, що підштовхують дитину вживати алкоголь, є сімейне середовище й масована реклама на телебаченні. Також він застеріг, що отруєння алкоголем у дітей зумовлює незворотні ураження життєво важливих органів та систем, зокрема центральної нервової, печінки та інших. Лікар-токсиколог також навів статистичні дані дослідження, яке проводилося в Україні кілька років тому: щороку в Україні через отруєння етанолом гине від 9 до 11 тис. людей, найбільше вживають алкогольні напої у промислових регіонах країни.
Рівняни слідкуватимуть за вивозом сміття он-лайн
Унікальний інтернет-ресурс для публічного моніторингу роботи підприємства зі збору сміття презентувала рівненська компанія «Санком-Рівне». Достатньо зайти із будь-якого комп’ютера, що підключений до Інтернету, на офіційний сайт «Санкому-Рівне», щоб побачити роботу машин, перевірити і роздрукувати звіт про вивезення кожного контейнера в місті. Створена фахівцями система виводить на монітор кожен піднятий контейнер, обліковує їх і автоматично звіряє із зареєстрованими на підприємстві договорами. У результаті не виникають непорозуміння з клієнтами, вони можуть перевіряти відповідність кожного виставленого рахунку і акту виконаних робіт, каже директор «Санкому» Святослав Євтушенко. Відтепер на п’ять великогабаритних сміттєвозів підприємства списують пального стільки ж, скільки витрачали його 2010 року два автомобілі. Реальна економія складає 2000 літрів дизпалива на місяць. Із запровадженням нової системи контролю підприємство стало реально рентабельним і за чинних тарифів. Новація дозволила навіть автоматично нараховувати зарплату працівникам кожної бригади окремо, повідомляє Людмила СТУПЧУК, Рівне.
Випуск газети №:
№15, (2012)Рубрика
Суспільство