Посли G7 заявили, що закон про реформу СБУ посилить здатність України до захисту нацбезпеки

Ухвалення закону про реформування Служби безпеки України посилить здатність країни захистити себе від гібридної війни та інших загроз національній безпеці.
Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться в заяві послів країн G7, оприлюдненій у Твіттері.
Дипломати країн «Групи семи» підтримали точку зору представників ЄС, НАТО і США, які у спільній статті закликали парламентаріїв невідкладно ухвалити законопроєкт про реформування СБУ.
«Прийняття як законопроєкту 3196-д, так і повністю узгодженого супутнього закону є критично важливим для початку реформи СБУ. Це посилить здатність України захистити себе від гібридної війни та інших загроз національній безпеці», - зазначили посли країн G7.
Як повідомлялося, члени Міжнародної дорадчої групи голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, виконувачка обов`язків голови офісу зв`язку НАТО Вінета Кляйне, тимчасова повірена у справах посольства США в Україні Крістіна Квін та голова КМЄС в Україні Антті Хартікайнен у статті для «Європейської правди» закликали усі політичні партії у Верховній Раді невідкладно ухвалити законопроєкт про реформування Служби безпеки, який стане важливим кроком на шляху України до ЄС і НАТО.
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував парламенту ухвалити в другому читанні законопроєкт №3196-д “Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”.
Верховна Рада 28 січня ухвалила у першому читанні проєкт закону №3196-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України.
Законопроєктом, серед іншого, пропонується ліквідувати спецпідрозділи СБУ з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
Реформа СБУ має багаторічну історію. Вона почалася ще за часів президентства Ющенка. У 2008-2009 роках РНБО ухвалила рішення «Про Концепцію реформування Служби безпеки України» та «Комплексну цільову програму реформування Служби безпеки України». Було навіть зареєстровано законопроєкт, який, однак, пізніше зняли з розгляду. У 2015 році було оголошено про нову реформу. На ній наполягали міжнародні партнери. Однією з головних умов була ліквідація спецпідрозділів, які опікуються економічними злочинами.