Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Щоб вберегти від обстрілів: У Львові розпочали монтаж захисних конструкцій на пам’ятках

04 березня, 10:50
Фото ЛОО Українське товариство охорони пам'яток історії та культури

«Ось так Львів піклується про сакральну спадщину і її збереження в часі навали орди», – пише на своїй ФБ-сторінці  керівник управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілія Онищенко-Швець, коментуючи фото, на якому волонтери і реставратори закривають ззовні унікальні вітражі Петра Холодного 1928 – 1933 рр. в Успенській церкві.

«Безмежно радіємо, що вдалося превентивно захистити вітражі Петра Холодного в Успенській церкві від можливих руйнувань в цей страшний час війни, – зазначено й на сторінці ЛОО Українське товариство охорони пам'яток історії та культури. – Реставратори і просто небайдужі люди згуртувалися і захистили вітражі щитами. Сподіваємося, що ця превентивна дія не буде випробувана реальними вибухами, але серце радіє, що вразливі і такі цінні елементи цієї пам’ятки захищені. Сьогодні ми дякуємо всім причетним, не називаючи імен. Дякуємо тим, хто, не шукаючи слави, мовчки допоміг фінансово! Дякуємо тим, хто без зайвих слів і пошуку власної вигоди відразу став до праці. Дякуємо Вам всім, що відгукнулися на наш заклик! Саме так виглядає справжня любов до Української Культурної Спадщини! Ще одна пам’ятка захищена!».

Захищені й скульптури на сходах до костелу Святого Антонія.  Зі щитами й вітражі у будівлі Апеляційного суду, обласної прокуратури та у Вірменському кафедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці.

Обіцяють в управлінні охорони історичного середовища ЛМР закрити чотири знамениті скульптури на фонтанах, що на площі Ринок, – Нептуна, Амфітрити, Діани та Адоніса (авторства Гартмана Вітвера). Ще у планах – захист фігур навколо Латинського кафедрального собору.

Тим часом, на сторінці «Українське товариство охорони пам'яток історії та культури» дають посилання на порадник «Безпека культурної спадщини у надзвичайних ситуаціях: Міжнародні стратегії для України» й обґрунтовують це так: «Ми зобов'язані захистити Україну і зберегти нашу культурну спадщину! У пораднику – що, як і коли робити, щоб зберегти музейні збірки в разі військових дій. Поінформований - значить озброєний! Війна стосується всіх! Перемога залежить від кожного!»

Завантажити порадник можна тут.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати